Мюнхенська безпекова конференція

Мюнхенська ініціатива: 12 кроків для України

Учасники Мюнхенської міжнародної конференції з питань безпеки підписали план під кодовою назвою «Дванадцять кроків посилення безпеки в Україні та у євроатлантичному регіоні».

Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомив український журналіст Валерій Калниш.

Ось ці кроки.

Крок 1. Відновлення СЦКК (ця ініціатива необхідна для більш активної реалізації плану з припинення вогню. Як відомо, Росія покинула комісію кілька років тому).

Крок 2. Переговори про бойові дії на рівні N4 (запропоновано  розширити зміст перемовин у “нормандському форматі” і додати тему бойових дій, а також варіанти їхнього припинення).

Крок 3. Розширення свободи пересування (запропоновано збільшити кількість пунктів пропуску).

Крок 4. Пошук зниклих безвісти.

Крок 5. Планування та реалізація ініціативи з розмінування.

Крок 6. Реконструкція Донбасу (вивчення економічного потенціалу, створення донорського фонду за участю ЄС, західних компаній. Росії запропонують приєднатися до цього).

Читати також:  Домовляйтеся з терористами: У Кремлі дали відповідь Зеленському

Крок 7. Організація зони вільної торгівлі (як можливість відновлення Донбасу варто створити там зону вільної торгівлі з інакшим оподаткуванням).

Крок 8. Підтримка дорожньої карти щодо санкцій (якщо сторони погоджуються на “Мюнхенську ініціативу”, то виконання закріплених у ній пунктів може стати підставою для перегляду штрафних заходів проти Росії).

Крок 9. Усунення радіаційної небезпеки (вивезення радіоактивних, отруйних для екології Донбасу речовин. Адже зараз там налічується понад 1200 таких джерел токсичності).

Крок 10. Новий діалог між євроатлантичними структурами про побудову взаємної безпеки (один із планів щодо повернення впливу Заходу – активна робота зі забезпечення безпеки в регіоні між МЗС).

Крок 11. Підтримка та визначення сфер взаємодії між ЄС і Росією (Таким чином РФ намагаються повернути до кола цивілізованих країн. Їй пропонують активніше співпрацювати в гуманітарній сфері, як-от у науці й дослідженнях, транскордонному та регіональному співробітництві, співпраці в галузі зміни клімату та довкілля. Однак, згадка про Мінські угоди збережена).

Читати також:  Домовляйтеся з терористами: У Кремлі дали відповідь Зеленському

Крок 12. Новий національний діалог про особистість. (Новий інклюзивний національний діалог в Україні бажаний. Він повинен охоплювати осіб, які формують громадську думку, провідних вчених і міжнародно визнаних експертів. Слід докласти зусиль для взаємодії України зі своїми сусідами, особливо з Польщею, Угорщиною і Росією. Цей діалог повинен стосуватися теми історії та національної пам’яті, мови, ідентичності й досвіду меншин. Повинен включати терпимість і повагу до етнічних і релігійних меншин – як в сім’ї, так і в більш широкому контексті – для досягнення ширшої інклюзивності та соціального єднання.)

Нагадаємо, сьогодні, 14 лютого, в Німеччині почалася Мюнхенська міжнародна конференція з питань безпеки. Вона  присвячена темам конфліктів і роззброєння, питанням клімату та охорони здоров’я. На конференції зїхалися 35 керівників держав і урядів. Сюди також прибули Петро Порошенко, голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус та представники партії “Слуга народу”.

Усі новини

Коментувати

74 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up