Теодозія Кобилянська

Померла зв’язкова УПА Теодозія Кобилянська

В Криму, у своєму помешканні, померла колишня зв’язкова УПА, 96-річна Теодозія Кобилянська.

Про це повідомляє сайт Крим. Реалії.

Жінка мешкала у селі Роздольне. І кілька останніх років хворіла на цукровий діабет.

Померла вона у неділю, 9 лютого, у себе вдома. У вівторок, 11 лютого, її поховали на центральному кладовищі Роздольного.

Довідка.

Теодозія Кобилянська народилася в селі Микулинці на Тернопільщині. Після школи вступила в Організацію українських націоналістів, а в 1943 році стала зв’язковою УПА. У червні 1946 року її вистежили і заарештували. Була засуджена за двома статтями: 54-1а Кримінального кодексу УРСР – «зрада батьківщині», і 54-11 – «участь у контрреволюційній організації». Їй присудили 10 років таборів. Після суду Теодозію Кобилянську спочатку відправили на лісоповал – у табір біля Красноярська, так званий «КрасЛаг», потім перевели в Казахстан у «СтепЛаг».

Читати також:  У Литві з'явилась група друзів українських політиків

Після смерті Йосипа Сталіна вирок Теодозії переглянули. В цілому, вона провели дев’ять років у таборах і ще рік – у вільному поселенні в Караганді. Потім переїхала в село Роздольне в Криму. Після розвалу Радянського Союзу була реабілітована. У 1990-х роках Теодозія Кобилянська знову почала займатися суспільно-політичною діяльністю, зокрема – заснувала районну організацію Конгресу українських націоналістів.

209 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up