Зе-дива не буде

Бумеранг для Зеленського

Адвокат ексберкутівців Тамтури та Марінченка, яким інкримінували участь у розстрілі протестуючих на Інститутській у лютому 2014 року та яких у грудні 2019 року обміняли на громадян України, утримуваних бойовиками, заявив, що вони повернулися до Києва. І це далеко не випадковий крок.

Перш за все, мене не здивує, якщо обидва ексберкутівці перебувають під озброєною охороною Національної поліції. Ні, не як підозрювані (хоча вирок у справі про розстріли на Майдані не винесено), просто вони мають кошти для забезпечення себе відповідною охороною. Аналогічний приклад – заступник голови президентської адміністрації Андрій Портнов, який хвацько демонструє власну позицію з-за спин автоматників, що охороняють його від моменту повернення в Україну у травні минулого року.

Читати також:  Ідеологія не не часі

У своєму зверненні до президента Зеленського, голови парламенту Разумкова, генерального прокурора Рябошапки ексберкутівці завели стару пісню про державний переворот та «озброєних злочинців» на Майдані. У цій позиції, за великим рахунком, немає нічого нового – її обстоювали і адвокати Віктора Януковича під час судового процесу над ним. Проте і Тамтура з Маринченком, і юристи Януковича свідомо ігнорують постанову Верховної Ради України про самоусунення президента Януковича від виконання своїх обов’язків та призначення дочасних президентських виборів. На яких у травні 2014 року, як відомо, переміг Петро Порошенко.

Читати також:  Кандидатське СЕРЕДовище. Програмне забезпечення

Прагнення «наздогнати» Порошенка на Банковій особливо не приховують, власне, як і готовність до переговорів з Кремлем. Поки що не надто публічних. Проте Зеленському та його команді не варто забувати, що для Путіна будь-який самостійний український президент є небажаним, суверенна Україна виглядає в очах Кремля «історичною випадковістю», а арсенал гібридного впливу на ситуацію в нашій державі є потужним. Тому не варто нехтувати об’єктивними подіями та відмовлятися від усвідомлення простого факту: Кремль намагатиметься використати річницю Революції Гідності для просування власних інтересів та ін’єкцій постправди до суспільної свідомості українців.

Євген Магда, директор Інституту світової політики.

Усі новини

Коментувати

474 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up