Коронавірус: В аеропорту Львова літаки з-за кордону зустрічатимуть епідеміологи, - фахівець

Коронавірус: В аеропорту Львова літаки з-за кордону зустрічатимуть епідеміологи, – фахівець

Тільки минулого тижня у Львові та області до інфекційних лікарень з діагнозом грип та гострі вірусні респіраторні захворювання госпіталізовано 440 осіб. За попередній – 190. Це означає, що хворих стає все більше.

Про це в інтерв’ю ІА Syla.news повідомив заступник директора з епідеміологічних питань Львівського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України Олег Когут.

Водночас, минулого тижня на грип та ГРЗ у Львівській області занедужало понад 12 тисяч 600 осіб. Для порівняння, позаминулого тижня таких хворих було понад 9 тисяч. Також від жовтня минулого року вірусологічна лабораторія виявила грип АН1 у 17 хворих.

Тому в області було прийнято рішення про тимчасове призупинення навчання у школах.

– Загалом по області зачинено понад 200 шкіл. В деяких районах, як от в Золочівському, в місті Дрогобичі, в Бродах, зачинені всі школи. Проте, я рекомендую батькам та вчителям давати завдання дітям, аби вони були зайняті вдома. Тому що, якщо вони не пішли до школи, але зібралися в когось вдома або виходять в місця скупчення людей, де завжди знайдеться інфікована особа,  то ефекту від призупинення навчання не буде, – застеріг епідеміолог.

Олег Когут переконаний, що такого велика кількість недужих через те, що на Львівщині не поспішають щепитися від грипу.

Читати також:  Підкошені вірусом. У Китаї люди вже падають просто на вулицях - відео

За канонами Всесвітньої організації охорони здоров’я, для створення імунітету серед населення у Львівській області мало б бути вакциновано близько двох мільйонів осіб. Натомість на сьогодні від початку епідемічного сезону, тобто з жовтня минулого року, провакцинувалося всього лише близько 11,5 тисяч осіб. Минулого року було ще менше – лише 5 тисяч, – підраховує він.

Що ж до коронавірусу, яким так лякають зараз людей, то медики Львівщини з ним знайомі.

– Коронавірусів є близько сорока видів. І окремі види ми на сьогодні знаходимо, коли вивчаємо збудники, які призводять до респіраторних інфекційних захворювань. Ми знаходили коронавірус у 2002 -2003 роках, коли був спалах грипу, під час якого померло 770 осіб. Тоді був синдром важкої респіраторної інфекції (SARS). Через десять років був близькосхідний респіраторний синдром, який теж викликався коронавірусом. Якщо порівняти з оцим новим китайським коронавірусом, то під час спалахів SARS та близькосхідного померло набагато більше осіб, ніж зараз від китайського, – нагадав Олег Когут.

Він також зауважив, що вакцини від китайського коронавірусу ще немає. Але панікувати не варто. Адже з 17 тисяч осіб, які занедужали на коронавірус у всьому світі, одужало набагато більше, ніж померло.

Читати також:  У Китаї дизенфікують весь транспорт

– Що ж до посилок чи продуктів, які надходять з Китаю, то я сумніваюся, що за час транспортування той вірус вижив. Вірус передається під час безпосереднього спілкування з хворим. І пізніше з нашими брудними руками ми можемо занести собі в організм. Тому одним з найосновніших факторів профілактики є особиста гігієна, – каже заступник директора з епідеміологічних питань Львівського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я.

Водночас, за словами Олега Когута, аби не допустити проникнення коронавірусу до Львова, в аеропорту цілодобово будуть чергувати спеціальні бригади.

– Колись наші працівники перевіряли кожен автобус та літак, який повертався з-за кордону, та цікавилися чи всі здорові. Зараз наша служба пройшла кілька етапів скорочення. Проте через цю ситуацію ми залучатимемо людей з інших підрозділів та цілодобово чергуватимемо у львівському аеропорту. У нас, на жаль, немає інфрачервоних датчиків для вимірювання температури. Але ми знайдемо і дамо в аеропорт хоча б два таких датчики. Також ми навчатимемо прикордонників та митників, які постійно контактують з тими, хто приїжджає, як виявити симптоми хвороби, – пообіцяв він.

Усі новини

Коментувати

216 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up