Діагноз: небезпечна ілюзія

Помічник президента Зеленського Андрій Єрмак, якого за впливом на зовнішню політику останнім часом порівнюють з МЗС, минулого тижня дав зрозуміти, що метою української влади є проведення місцевих виборів у ОРДЛО восени 2020 року та перетворення Донбасу на економічний хаб.

Обіцяти швидке завершення війни у державі, яка втратила понад 13 тисяч своїх громадян протягом останніх 6 років – справа вдячна, легко можна напрацювати рейтинг. От тільки рано чи пізно доведеться дати відповідь, на яких умовах можна завершити неоголошену війну, яку розпочав «великий сусід», як Єрмак називає Росію. Феномен швидкого зростання впливу вчорашнього кінопродюсера без попереднього дипломатичного досвіду, безумовно, заслуговує на увагу. Як і те, що у «чорному тілі» протягом останніх місяців опинилося українське МЗС, де працює чимало професійних дипломатів.

Поспіх у питанні проведення місцевих виборів у ОРДЛО може бути пов’язаний з складними залаштунковими домовленостями з Кремлем. Саме від Путіна залежить політика Росії на Донбасі, і не має принципового значення, звуть її диспетчера Владислав Сурков або Дмітрій Козак.  Росія нині обирає між сценарієм роздмухування протиріч всередині України з надією на її подальший розпад або просування власного сценарію повернення ОРДЛО до складу України. Звісно, на російських умовах. І акселерація проведення місцевих виборів на нині окупованих та отруєних кремлівською пропагандою територіях відповідає інтересам Путіна. Синхронізуючи дати проведення виборів на підконтрольній території та в ОРДЛО офіційний Київ де-факто відправляє сигнал про готовність зменшувати активність у боротьбі за повернення Криму. Від цього і до зменшення рівня санкцій недалеко.

Що ж до «економічного хабу», то всерйоз говорити про цю перспективу можна не раніше завершення у регіоні бойових дій. Як це зробити, коли динаміка бойових втрат ЗСУ на Донбасі негативна, порівняно з 2019 роком – відомо, мабуть, лише пану Єрмаку.  Донецька та Луганська області потребують інвестицій у десятки мільярди доларів. Хто їх готовий вкласти сьогодні? Міжнародні фінансові організації? Навряд. США чи ЄС? Вони мають інші пріоритети.  Китай? Вкрай сумнівно. Виходить, що ставка командою Зеленського зроблена на Росію, безпосередньо причетну до руйнування та розграбування промислового потенціалу України. При цьому  Кремль воліє перетворити ОРДЛО на тягар, який позбавить нашу державу перспективи розвитку та інтеграційних планів.  Проте ця аксіома, на жаль, невідома Єрмаку і навряд чи відома Зеленському, які живуть у небезпечній ілюзії про можливість домовитися з Кремлем.

Євген Магда, директор Інституту світової політики.

2106 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up