СБУ ініціює реабілітацію 53-х героїв визвольного руху

СБУ ініціює реабілітацію 53-х героїв визвольного руху

До Дня героїв Крут Служба безпеки України передала до Національної комісії з реабілітації архівні справи 53-х учасників українського визвольного руху репресованих більшовиками.

Про це розповів директор Державного галузевого архіву СБУ Андрій Когут, повідомляє пресцентр.

«Через недосконалість законодавчої бази справи учасників Української революції 1917–1921 років та національного підпілля першої чверті минулого століття тривалий час лишались засекреченими. У 2018 році відбулись позитивні законодавчі зрушення, що суттєво удосконалили процедуру перегляду цих справ. Тепер клопотати про реабілітацію жертв червоного режиму можуть не лише родичі репресованих, але й широка громадськість, активісти та просто небайдужі українці. Важливо, що сьогодні право на відновлення справедливості отримали також ті патріоти, які боролися за Україну зі зброєю в руках, і яких комуністичних режим цинічно таврував як злодіїв та бандитів», – сказав Когут.

Читати також:  Правоохоронці провели на Закарпатті масштабну спецоперацію

Зазначається, що у списку переданому Службою до комісії з реабілітації багато знакових для української історії постатей. Серед них командувач Південної групи військ УНР генерал-хорунжий Андрій Гулий-Гуленко, командувач Подільської повстанської групи полковник Семен Харченко, учасник легендарного бою під Крутами Семен Могила.

Як повідомлялося, сьогодні, 29 січня, Україна вшановує пам’ять Героїв битви під Крутами.

Читати також:  Геращенко пояснив, для цього інсценування "смерті" Бабченка. Експерти вважають, що спецоперація СБУ - дешевий піар
232 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up