Сім років прокуратура не може знайти винного у вбивстві. Тому звинувачують невинного

Кілька десятків порушень з боку прокуратури нарахував адвокат Михайло Магарський у справі свого підзахисного  Євгена Марченка.

Про це він повідомив під час прессконференції, яка відбулася у пресцентрі ІА Syla.news.

За словами Михайла Магарського,  протягом семи років прокуратура не може надати неспростовних доказів вини Євгена Марченка.

Нагадаємо, 8 липня 2013 року у Львові стався жахливий злочин – у власному помешканні невідомі жорстоко вбили стареньку жінку. А наступного дня у вбивстві звинуватили її правнука, Євгена Марченка. Підставою для звинувачення стало те, що юнак якраз в ці дні купив собі нові планшет та телефон. Також правоохоронці підозрювали у злочині 72-річну доньку вбитої та трохи молодшу за неї онуку Наталю Мазикіну. Але підстав для звинувачень не знайшли, то ж залишили їх свідками.

А двадцятирічному Євгенові Марченкові довелося відсидіти майже шість років у СІЗО без обвинувачень. І тільки коли його мама, Наталя Мазикіна, звернулася за допомогою до ГО «Ідея нації», справа зрушилась. Юнака випустили з СІЗО. Він втратив в ув’язненні здоров’я та зір. Але суд досі не з’ясував, чи винен він, чи ні.

Увесь цей час, за словами адвоката Михайла Магарського, прокурор, який вів справу, порушував закон.

– У жовтні 2018 року процесуальний керівник, прокурор Львівської обласної прокуратури протиправно розголосив інформацію, яка становила таємницю слідства та яка стосувалась здоров’я мого підзахисного. Хоча ця інформація уже була спростована висновками інших експертиз. Про це прокурор знав, але дав інтерв’ю, аби створити для мого підзахисного негативний імідж. А коли справа дійшла до суду, то в клопотанні прокурора з’явилися 11 процесуальних документів, яких в реєстрі нема. Тобто, протягом п’яти років про ці, так звані докази вини мого підзахисного, ніхто не говорив. А тут раптом вони з’явилися. При цьому серед них жодного прямого доказу вини – немає, – перелічує порушення адвокат.

Читати також:  У Львові судитимуть чоловіка, що покусав жінку

Михайло Магальський також поділився своєю спробою потрапити на прийом до новопризначеного керівництва прокуратури Львівської області.

– Наприкінці жовтня нова прокурор області закликала всіх, хто має потребу, звертатися до неї. Ми прийшли в прокуратуру12 листопада. Хотіли потрапити на прийом до когось з заступників. Але нас не впустили. До нас вийшов керівник відділу, де працює прокурор, що представляє інтереси прокуратури у справі мого підзахисного з фразою: «Йдіть куди хочете, ніхто вас сюди не пропустить». Окрім того нам погрожували охоронці. І ми через Личаківський суд змусили ДБР відкрити справу щодо цих погроз, – розповів адвокат про свої відвідини прокуратури.

Що ж до справи Євгена Марченка, то жодного суду  ще не відбулося.

– 26 грудня  2018 року його випустили. Ми тоді зраділи і сподівалися, що зараз почнуть проходити судові засідання по суті. Але, на жаль, нічого не сталося. Ми бачимо, що ані прокуратура, ані суд не зацікавлені в цьому, – каже голова ГО «Ідея Нації», громадський захисник Остап Стахів.

Читати також:  Савченко вийшла на волю, справу щодо теракту ще розглядатимуть суди

Власне, суди призначаються. Але тільки для того, аби повідомити сторонам, що суд не відбудеться.

– Одного разу потерпілу, якій уже понад 77 років, змусили піднятися сходами на шостий поверх суду. І тільки для того, аби ми почули, що суд знову не відбудеться. При цьому судді знали, що засідання знов не буде, – каже адвокат Михайло Магальський.

Цікаво, що підозрюваного у жахливому вбивстві Євгена Марченка випустили з СІЗО без будь-яких зобов’язань: без застави, не забрали закордонного паспорта та не поставили жодних умов. Просто сказали: йди собі чоловіче, але на судові засідання приходь. Сам Євген Марченко дуже зацікавлений у якнайшвидшому розгляді справи.

За словами громадського захисника Остапа Стахіва, як тільки суд винесе рішення, адвокати будуть вимагати покарання для тих, хто запроторив невинну людину за грати на майже шість років.

– Ми хочемо знати, на якій підставі Євгена запхали в СІЗО. Ми хочемо аби ті, хто його ув’язнили безпідставно, відповіли за свої дії. Судді, які приймали неправомірні рішення, також повинні понести покарання. Також ми будемо вимагати компенсації. Адже Євген втратив зір та здоров’я. Він провів там свою молодість. Але для цього ми мусимо мати на руках рішення суду. Євген зараз ані засуджений, ані виправданий. І увесь час перебуває під цим тиском, – каже голова ГО «Ідея Нації».

Наступний розгляд суду у справі Євгена Марченка відбудеться завтра, 29 січня, у Франківському районному суді Львова о 14.00. Адвокати сподіваються, що нарешті справу розглядатимуть по суті.

533 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up