Статус російської мови як державної підтримує лише 12% українців

Статус російської як офіційної в окремих регіонах України підтримує лише 15% громадян, а як другої державної поряд із українською – 12%.

Про це свідчать дані загальнонаціонального дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, приуроченого до 101-ї річниці Соборності України та презентованого 21 січня.

“Щодо статусу російської мови, більшість українців вважає, що російська має вільно використовуватись у приватному житті, але українська залишається єдиною державною (69%). Статус російської як офіційної в окремих регіонах України підтримує 15%, а як другої державної, поряд із українською – 12%”, – йдеться в дослідженні.

Соціологи зауважують, що у цьому контексті громадська думка має регіональні розбіжності. Зокрема, однозначно обстоюють українську як єдину державну в Західному регіоні (92%), де статус російської як офіційної в окремих регіонах підтримує лише 4% опитаних, а як другої державної – менше 1%.

Читати також:  У Львові - найбільше російських шкіл в Західній Україні

Водночас, як свідчить опитування, явно переважають прибічники української мови як єдиної державної й у Центральному регіоні – 77%, за статус російської як офіційної в регіонах там 12% і як другої державної – лише 4%.

Тим часом, у Південному регіоні статус російської як мови повсякденного спілкування, але з визнанням української як єдиної державної, підтримує 51% опитаних, як офіційної в певних регіонах – 27%, як другої державної – 14%, йдеться у дослідженні.

Найбільш значущий статус російської мови підтримують у Східному регіоні, зауважують соціологи. Тут також переважає підтримка російської як мови спілкування у повсякденному житті за визнання української як єдиної державної, але 24% респондентів виступає за можливість надання російській статусу офіційної в певних регіонах, а 31% – за те, щоб російська стала другою державною мовою в Україні.

Читати також:  Рейтинг популярності президента Зеленського сповзає донизу

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 18 грудня 2019 року в усіх регіонах України, крім Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18-ти років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

327 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up