Віталій Загайний

Краще профінансувати з ДФРР завершення «довгобудів», ніж створювати нові – експерт

Минулого, 2019, року у Львівській області для реалізації 219 проектів від місцевих органів самоврядування було виділено 366,9 млн.гривень з Державного фонду регіонального розвитку. На сьогодні вже завершено 168 проектів. Ще 51 проект має всі шанси залишитися “довгобудом”.

Про це, під час пресконфкренції. яка відбулася у ІА Syla.news, повідомив голова правління Центру громадських ініціатив (Львів), учасник конкурсної комісії з оцінювання проектів ДФРР у Львівській області Віталій Загайний.

Він нагадав, що до Державного фонду регіонального розвитку виділяється один відсоток з загального бюджету. Ця норма закладена в законодавстві. Потім ці кошти скеровуються для підтримки розвитку ініціатив місцевих органів самоврядування.

– Ці проекти подаються і реєструються на платформі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Жодних паперових варіантів немає. Фахівець, працівник обласної адміністрації, може побачити, які райони яку кількість проектів подали, – пояснює Віталій Загайний.

До слова, минулого року найбільше проектів у Львівській області подали Львів (23 проекти), Червоноград (6 проектів), Дрогобич, Трускавець та Борислав (по 4 проекти). Найменше – Стрий, лише один проект. Що ж до районів, то тут лідер з подання проектів Пустомитівський район (52 проекти), Кам’янко-Бузький  та Жовківський (по 13 проектів), Буський (10 проектів). Найменше проектів подали Бродівський та Стрийський райони (по три) і Радехівський (всього один).

– Хтось готує велику кількість проектів, сподіваючись, що достатньо велика частина буде підпримана. Хтось навпаки – обирає кілька проектів, достатньо добре вкладається у їхню підготовку та отримує високу оцінку, – каже учасник конкурсної комісії з оцінювання проектів ДФРР у Львівській області.

Після того, як всі, хто мав намір, подали свої проекти, члени комісії отримують доступ до проектів та починають оцінювати їх.

– Критерії оцінювання прописані у постанові Кабміну. Їх є всього п’ять.  Це – вплив проекту на громаду чи регіон, ступінь впливу проекту на вирішення проблеми, інноваційність проекту, співфінансування проектів та економічна його спрямованість. Максимальна кількість балів, які може набрати проект, – сто. На жаль, я таких проектів досі не зустрічав, – зізнався Віталій Загайний.

Після того, як комісія визначилася з оцінками проектів, їх подають на розгляд Кабміну. І може статися так, що проект, затверджений на обласному рівні, не проходить оцінку в Києві.

Кошти для проектів можуть надходити вже у другому кварталі. Гірше, коли у третьому. Тому що не для всіх проектів мають можливість освоїти ці кошти до завершення поточного року.

Саме через це, на думку експерта,  і не встигли зреалізуватися вищезгадані 51 проект. Тому, на його думку, цього року варто не приймати нові проекти до реалізації, а скерувати кошти на завершення старих.

– Не набирати нових, а зосередитися на реалізації незавершених. Це, в переважній більшості, будівельні проекти. Після всіх завершення всіх обов’язкових бюрократичних процедур, до роботи підрядник може приступити не раніше червня. І у нього є літо, а якщо пощастить з погодою, то вересень і жовтень. Тому він не встигає завершити проект, – вважає учасник конкурсної комісії з оцінювання проектів ДФРР у Львівській області Віталій Загайний.

При цьому додає, що це його думка. А якщо комісія вирішить інакше, то невдовзі оголосять про прийом нових проектів.

513 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up