Тарас Дорош

Остання коляда Тараса Дороша

Зима на початку 2015 року в Станиці Луганській була лютою. До сильних морозів, коли стовпчики термометрів опускалися до -30, додавалися і майже безперервні мінометні обстріли ворога.

Різдво боєць батальйону «Львів» Тарас Дорош святкував ще вдома, з родиною та друзями. В зону антитерористичної операції батальйон вирушив 10 січня 2015 року.

А 13 січня Тарас заколядував з побратимами востаннє. Якби ж то знати, що то – востаннє.

– В ніч з 13 на 14 січня, на Старий Новий рік, ми собі накрили стіл. Посідали. Колядували. А 14 січня, на Василя, приїхали волонтери наші, львівські, поколядували,  – згадує боєць батальйону  Василь Петраш.

Того року волонтери ГО «Самооборона Львова» привезли в АТО не тільки допомогу. Вони привезли ще й різдвяний дух Львова.

– Ідея вертепу належить Саші Ганущину. Все починалося з того, що він наспівав нам дуже гарну старовинну колядку. Це стара упівська колядка, яка містить слова «А на землі з наших хлопців кров ся проливає». І як вона була актуальною тоді, в 2015 році. Під час репетицій, коли ми її співали, то завжди плакали. І коли ми їхали на Схід нашими бусиками, то ми її постійно співали, щоби вивчити її настільки напам’ять, що це було автоматично, – згадує волонтерка Ірина Яремко.

Читати також:  Батальйон «Львів» в Дебальцеві. Втрати

Це була планова поїздка.  У бусиках волонтери везли все, що потребували бійці на Сході України – і берци, і форму, і броніки, і шоломи, і харчі, і воду, і хліб, і шкарпетки, і труси.

– Ми везли найнеобхідніше – взутися, вбратися і з’їсти. А в батальйон «Львів» ми приїхали з особливими почуттями. Адже це були наші, львівські хлопці. Більшість з них ми вже знали. Ми поставили вертеп. Наші хлопці, як ніхто, реагували і на наш вертеп, і на нашу колядку. Потім фотографувалися багато. Я ще жартувала, що ніхто не хоче фотографуватися з Ангелою Меркель, всі хочуть фотографуватися з ангеликами чи з чортом. Ми не зупинялися там на ніч, тому що це було небезпечно,  – каже Іра Яремко, яка в тому вертепові виконувала роль Ангели Меркель.

Читати також:  Батальйон «Львів» в Дебальцеві. Втрати

Волонтери поїхали, а робота в батальйоні не зупинилася. Ще з вечора було заплановано спільну перевірку постів з прикордонниками та 53-ю бригадою ЗСУ.

– Волонтери поїхали. А ми вирішили піти на пости. Поїхали на один пост, на інший, з тими поговорили, з тими поговорили. З місцевими розмовляли. А потім заїхали на ту водокачку. А там уже снайпер попрацював”, – згадував Василь Петраш.

Зараз вже точно відомо, що  ворожий снайпер очікував, що хтось таки прийде. І дочекався, на жаль.

– Я попросив їх: «Не їдьте самі, я зараз кави вип’ю і поїдемо разом». А Тарас мені каже: «Ми швиденько. Поки ти каву вип’єш, то ми вже й повернемося, – говорить координатор батальйонів в зоні АТО Леонід Пантикін.

14 січня 2015 року нас наздогнала звістка про загибель Тараса Дороша від кулі снайпера.

Маріанна Попович для ІА Syla.news

970 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up