хіротонія владики Степана Суса

Відбулася хіротонія владики Степана Суса

12 січня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві відбулася Архиєрейська хіротонія наймолодшого католицького єпископа у світі – Степана Суса.

Владика Степан став куріальним єпископом Патріаршої курії УГКЦ з титулярним осідком Зігріса, повідомляє сайт РІСУ.

Богослужіння очолив Патріарх УГКЦ Святослав — головний святитель, співсвятителі: Митрополит Львівський УГКЦ Владика Ігор та єпарх Стемфордський Павло, повідомляє Духовна велич Львова.

Блаженніший Святослав у своєму слові, підкреслив, що Господь посилає йому помічника у особі владики Степана:

“Ми сьогодні були свідками, народження, свячення нового єпископа. Владико Степане, дивні були дороги, якими вів Вас Господь Бог до цієї хвилини. Ви, як молодий священик, мабуть бачили як багато сьогодні людей виїджає з України і думали , як їх супроводжувати, де їх шукати. Ви як той, що були настоятелем Гарнізонного храму св. апостолів Петра і Павла у Львові, мабуть, більше з усіх нас чули і бачили плач сучасної української Рахилі. Бо Ви ховали тих хлопців, які сьогодні щедро засівають українську землю своїми кістками в надії на її свободу, і Незалежність. А сьогодні Господь Бог покликав Вас бути єпископом Патріаршої Курії у Києві” – наголосив Блаженніший і додав, що це подія Вселенської Церкви.

Нововисвяченого єпископа привітав Апостольський Нунцій в Україні Клаудіо Гуджеротті.

Наприкінці моління до присутніх звернувся владика Степан:

“Я свідомий того, що до нового служіння мене покликав сам Господь. І коли мене запитували, яким має бути єпископ, я говорив, що перш за все має бути людяним. У особі священиків, єпископів Господь зустрічається з тими, хто ще шукає стежки до Нього. І я би хотів -все своє життя, як людина і душпастир бути у руках Божих тим обличчям у якому Він зустрічається з тими, хто ще шукає стежки до Нього”

Нагадаємо, 15 листопада 2019 р. офіційні представники Ватикану повідомили, що Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, отримавши попередню згоду від Папи, здійснив канонічне обрання отця Степана Суса, священика Львівської архиєпархії УГКЦ, єпископом Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа. Йому надано титулярний осідок Зіґріса.

Владика Степан Сус народився 7 жовтня 1981 року у Львові. Після навчання у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа, 2005 року отримав дияконські свячення, а 30 червня 2006 – пресвітерські. Здійснював капеланське служіння при Львівській академії сухопутних військ та при інших навчальних закладах Львова. Від 2008 до 2012 року був відповідальним за душпастирство військовослужбовців у Львівській архиєпархії УГКЦ. Від 2012 року призначений Синкелом Львівської архиєпархії в справах військовослужбовців, студентів і сиріт, а також парохом гарнізонного храму святих Петра і Павла у Львові.

567 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up