секретар РНБО Данілов

В України були докази ракетного удару по Boeing – секретар РНБО

Українська сторона мала докази ракетного удару по літаку Boeing 737 іще до заяви Ірану з визнанням своєї провини.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов у коментарі ВВС.

“Ще до того, як Іран змінив свою позицію, ми знали цю інформацію. Ще до того, як її почали оприлюднювати наші шановні партнери з інших країн”, – запевнив він.

Зокрема, за його словами, до Києва надходила інформація від українських експертів із Тегерана: вони знайшли докази того, що це була ракета.

“З великою ймовірністю ми знаємо назву цієї ракети, знаємо, коли її купила іранська влада, і знаємо, у кого її купили”, – додав Данілов.

На його думку, саме наявність у Києва цих доказів, а також публічні заяви про те, що серед основних версій є збивання ракетою, і вплинули на Іран, якому довелося зізнатися в скоєному.

“Ми розуміємо, чому Іран змінив позицію: вони не знали, як будуть діяти наші фахівці. Це була наша задача перед нашими громадянами, перед усім світом, адже коли говорять, що Україна винна в тих подіях, – нам це не подобається”, – сказав секретар РНБО.

Данілов також пояснив, чому отримані дані не озвучували публічно: “Іран – це дуже складна країна і ми дуже хвилювалися, щоб вони не відправили наших фахівців назад”.

За словами Данілова, на фото, які в суботу оприлюднив Офіс президента, чітко видно, що ракета потрапила в кабіну пілота: “Ми вважаємо, це вже доведений факт, і тому ті переговори, які повинні були вести наші пілоти – вони припинилися одразу. Вони, на жаль, загинули вже після першого удару”.

На цих же фото, за словами секретаря РНБО, чітко видно отвори від виходу вибухових речовин:

“Це отвори від ракети. Ми не можемо зараз сказати, яка це саме ракета, але ми здогадуємося і знаємо її назву”, – повторив він.

Секретар РНБО повідомив, що 30% тіл уже ідентифіковані. Орієнтовно 20-21 січня їх повернуть в Україну.

“Ми будемо далі працювати. Те, що Іран зробив заяву – це політична частина, а нам треба вирішувати юридичні питання. Нам треба розуміти, як будуть розвиватися подальші події, адже це все повинно завершитися в юридичній площині”, – підсумував секретар РНБО.

502 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up