дах Олесько

Дах костелу капуцинів у Олесько почнуть реставрувати навесні

Реставрація даху будівлі колишнього костелу капуцинів у Олесько Буського району розпочнеться не раніше березня.

Про це під час брифінгу повідомила  заступник директора департаменту архітектури і містобудування Львівської  обласної держадміністрації Оксана Ткачук.

За її словами, спочатку потрібно розробити проектно-кошторисну документацію щодо цих робіт.

– Така документація вже розроблялася у 2010 році. Зараз її треба відкорегувати та провести нові обстеження. Це має зайняти до трьох тижнів.  На початок лютого хочемо мати нормальну документацію. І після цього протягом місяця буде тривати процедура визначення підрядника через Prozzoro, – пояснила вона.

Читати також:  У Львові презентують відреставровану роботу Жоржа де Ла Тура

Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод додав, що зараз місце на будівлі, де завалився дах, накрите плівкою та брезентом, аби туди не потрапляла волога. А комісія, яка обстежувала стан будівель монастиря, прийняла рішення, щодо розроблення проектно-кошторисної документації для реконструкції усього даху.

Тому що, як стверджує генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького Тарас Возняк, інші дахи монастиря так смамо перебувають в аварійному стані і можуть завалитися в будь який час.

– Оціночна вартість тих об’єктів, які знаходяться у костелі капуцинів, складає 5 млн доларів, – каже він.

Читати також:  У Львові можна буде побачити інфанту Маргариту

Також Тарас Возняк наголосив, що дах, який завалився, не є автентичним.

– У 1944 році нацисти спалили цей монастир. І ці дахи відновили у 1957-1959 роках з коломийської черепиці. Натомість автентичний дах на костелі був бляшаним та в десятки разів легшим, – пояснив генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького.

Нагадаємо, як уже повідомляла ІА Syla.news, на початку року у  колишньому костелі капуцинів в Олесько Буського району Львівської області завалився дах. Під час обвалу ніхто не постраждав.

Коментувати

88 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up