дах Олесько

Дах костелу капуцинів у Олесько почнуть реставрувати навесні

Реставрація даху будівлі колишнього костелу капуцинів у Олесько Буського району розпочнеться не раніше березня.

Про це під час брифінгу повідомила  заступник директора департаменту архітектури і містобудування Львівської  обласної держадміністрації Оксана Ткачук.

За її словами, спочатку потрібно розробити проектно-кошторисну документацію щодо цих робіт.

– Така документація вже розроблялася у 2010 році. Зараз її треба відкорегувати та провести нові обстеження. Це має зайняти до трьох тижнів.  На початок лютого хочемо мати нормальну документацію. І після цього протягом місяця буде тривати процедура визначення підрядника через Prozzoro, – пояснила вона.

Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод додав, що зараз місце на будівлі, де завалився дах, накрите плівкою та брезентом, аби туди не потрапляла волога. А комісія, яка обстежувала стан будівель монастиря, прийняла рішення, щодо розроблення проектно-кошторисної документації для реконструкції усього даху.

Тому що, як стверджує генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького Тарас Возняк, інші дахи монастиря так смамо перебувають в аварійному стані і можуть завалитися в будь який час.

– Оціночна вартість тих об’єктів, які знаходяться у костелі капуцинів, складає 5 млн доларів, – каже він.

Також Тарас Возняк наголосив, що дах, який завалився, не є автентичним.

– У 1944 році нацисти спалили цей монастир. І ці дахи відновили у 1957-1959 роках з коломийської черепиці. Натомість автентичний дах на костелі був бляшаним та в десятки разів легшим, – пояснив генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького.

Нагадаємо, як уже повідомляла ІА Syla.news, на початку року у  колишньому костелі капуцинів в Олесько Буського району Львівської області завалився дах. Під час обвалу ніхто не постраждав.

512 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up