костел капуцинів Олесько

Костел капуцинів в Олесько залишився без даху

3 січня 2020 року у колишньому костелі капуцинів в Олесько Буського району Львівської області завалився дах. Під час обвалу ніхто не постраждав.

Про це повідомляє Львівська національна галерея імені Б.Г.Возницького.

Цей костел – пам’ятка архітектури національного значення, яка використовується галереєю як фондосховище, переважно для скульптур.  Але, як стверджують в галереї, всі музейні предмети збережені.

Читати також:  Дах костелу капуцинів у Олесько почнуть реставрувати навесні

Цікаво, що у 2012 році, коли цю будівлю передавали на баланс галереї, то вже тоді було відомо про аварійний дах.

Так, у технічних висновках за результатами візуального обстеження даху костелу Йосипа та келій монастиря капуцинів (пам’ятка архітектури 1739 р., охор. №406-1,2) у смт. Олесько Львівської області, які датовані 31 липням 2012 роком вказано про загрозу «травмування та загибелі працівників, безповоротної втрати творів мистецтва, що зберігаються у фондосховищі, втрати пам’ятки архітектури державного значення».

Читати також:  Дах костелу капуцинів у Олесько почнуть реставрувати навесні

Сьогодні на місце події виїхала комісія, яка вирішить подальшу долю даху над будівлею колишнього монастиря.  Наразі там зводять тимчасову конструкцію

267 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up