Ця дочасна виборча кампанія - найбільша політична афера останнього десятиліття, - Віталій Ковтун

Маємо уряд фінансових спекулянтів – Віталій Ковтун

Маркіян Мальський, як очільник Львівської області, перебував під жорстким контролем Офісу президента і був обмеженим у своїх діях. На відміну від свого попередника Олега Синютки.

Про це в інтерв’ю ІА Syla.news заявив політик, бізнесмен, громадський діяч Віталій Ковтун.

Він нагадав, що кілька днів тому Володимир Зеленський звільнив Маркіяна Мальського з посади голови Львівської обласної держадміністрації, пояснивши, що не побачив результатів його роботи.

– Важко говорити про відсутність результатів, якщо на початку не було виставлено певних критеріїв оцінки чи вимог, – зауважив Віталій Ковтун.

Водночас, за його словами,  з самого початку експерти розуміли, що Маркіян Мальський – це чужорідне тіло для Офісу президента через свій високий рівень самостійності. Через що голова ЛОДА відразу ж після свого призначення зіштовхнувся з певними проблемами.

– До прикладу, питання кадрових призначень Офіс Президента взяв під свій жорсткий контроль. І почалися певні конфлікти з кадрових питань. Багато хто говорив, що Маркіян Мальський – це тимчасова фігура для пом’якшення опозиційного регіону до президента Зеленського. І ця технологія спрацювала, – каже громадський діяч.

Натомість замість Маркіяна Мальського можуть поставити доволі слабку особу.

– Це буде фігура, яка не зможе затіняти світіння президента, – переконаний Віталій Ковтун.

Не оминув своєю увагою громадський діяч і процеси, які відбуваються в економіці України.

– У нас сформувався уряд фінансовий спекулянтів. Це негарне слово. Краще сказати: уряд гравців на глобальних фінансових ринках. Все, що зараз відбувається на фінансовому ринку, не має жодного відношення до економіки. Тобто, економіка залежна від цих процесів з валютою. Склалася парадоксальна ситуація: сильна внутрішня валюта на фоні слабкої економіки. Це, насправді, парадокс. І за цей парадокс нам доведеться заплатити. Перші кризові явища почнуться з того моменту, коли всі, хто вкладає ресурс у внутрішньогривневі облігації, почнуть переводити гривню в долар і почнеться скупка валюти. Почнуться девальваційні процеси, які потягнуть за собою більш стрімку інфляцію. Тому що ємність економіки уже зменшилася. Поки ми не бачимо цих кризових явищ.  Якщо уряду вдасться знайти якусь міжнародну подушку, до прикладу, з березня ми знову будемо співпрацювати з Міжнародним валютним фондом, можливо, вдасться мінімізувати ці ризики, – вважає фахівець.

Читати також:  Підсумки тижня

Він передбачає, що нас очікують часи, коли мотивації для інвесторів відкривати виробництво в Україні не буде. Натомість здорожчають продукти харчування, побутові речі та інші.

– Валюти буде багато. Тому що сама політика федеральної резервної системи скерована на пониження. Це – світовий тренд. А у нашому випадку є сильна валюта в слабкій економіці. Я звертаю увагу на це нашому урядові, щоби вони не дуже сильно занурювалися у фінансові спекуляції. Тому що ми за це заплатимо, – переконаний Віталій Ковтун.

За його словами, він не бачить глобального інфраструктурного проекту уряду для підйому економіки.

– Не бачу фокусування уряду на масштабному проекті в реальному секторі економіки. До прикладу, будівництво доріг у всій Україні. Не бачу інших елементів, які би були драйвером для процвітання економіки України. Я бачу виключно якісь маніпуляції у фінансовому секторі. І це – прикро, – говорить фахівець.

Не оминув своєю увагою Віталій Ковтун і роботу парламенту. Адже за півроку цілком ручний парламент з президентською більшістю раптом почав виходити з-під контролю президента.

– Цього треба було очікувати. У нас – парламентсько-президентська республіка. Рано чи пізно парламент має усвідомити свою відповідальність за державотворчі процеси та державну політику. І він це потроху починає усвідомлювати. Цей парламент теж буде вчитися. Тільки за його науку нам доведеться дорого заплатити. Але він навчиться опонувати президенту, – вважає громадський діяч.

На його думку, зараз йде реальна боротьба за владу,  за контроль  над економічними процесами та за перерозподіл ринку.

– Зміна влади для мене завжди є ризиком і небезпекою, тому що відбувається перерозподіл певних потоків, – каже Віталій Ковтун.

Читати також:  Президент Зеленський обіцяє не розформовувати армію

А ось те, що Володимир Зеленський своєю вказівкою регулює ціни на бензин, вважає неприпустимим.

– Ми побачили заяву прем’єр-міністра про закриття неліцензованих автозаправних станцій та заяву президента про зниження цін на пальне. Це – абсолютно не корисно для економіки та погано.  Є відомства, які мають реагувати на необґрунтований ріст цін. Не може президент напряму звертатися до операторів АЗС. Це – паскудна тенденція. Президент суттєво переходить межі своїх повноважень. Виглядає на те, що маємо тенденцію до авторитарного стилю поведінки з гарною обгорткою, – говорить політик.

Також Віталій Ковтун висловив свою думку щодо відкриття ринку землі.

– Функціонування будь якого ринку завжди краще, ніж його відсутність. Але є питання, як буде функціонувати ринок землі в Україні. Тут є багато ризиків. Україна є інфантильною і не вміє розпоряджатися своїми благами. Ось що буде. Коли дитині дати якусь дорогу річ, звеліти оцінити і продати? Так вона її обміняє за цукерку, як аборигени в Штатах у Новому Світі. Дивно, що у 21 столітті ми порівнюємо українців з індіанцями, які за пляшку горілки віддавали кілограми золота. Але це так виглядає. Ми не знаємо цінність того, що ми маємо. Нам сказали, що гектар буде коштувати дві тисячі доларів. А чому дві тисячі? А чому не п’ять, не десять? – говорить він.

Він нагадав, як у дев’яностих роках людям роздали ваучери на приватизацію підприємств і чим це все закінчилося.

Щодо майбутнього України, то, за словами Віталія Ковтуна,  здача національних інтересів розпочалася у вересні  після обміну моряками, який влада представила як велику перемогу.

– Це стало точкою неповернення для наших позицій на світовій арені у зовнішній політиці. Ця подія потягла за собою програші нашої країни. Я вже не дивуюся жодній події, де присутня Україна і де вона втрачає позиції у міжнародних відносинах. Це вже наслідки отого «мир за будь яку ціну». Але не буде досягнуто ані миру, ані союзу з Росією. Натомість матимемо багато втрат на міжнародній арені, – підсумував він.

Усі новини

Коментувати

130 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up