Микола Рубан

Дід-«пасічник», якого обміняли, свого часу готував ще один теракт

29 грудня 2019 року на КПВВ «Майорськ» під Горлівкою відбувся обмін полонених між Україною та самопроголошеними «л/днр».  Серед тих, кого віддала Україна, Микола Рубан – “дід-пасічник”, який 16 січня 2015 го приніс на блокпост українських військових в Станиці Луганській 3-літрову банку меду з вибухівкою. Через таку «солодку» подяку один боєць збройних сил загинув та двоє отримали поранення.

Миколу Рубана затримали, коли він наступного разу знов прийшов на підконтрольну територію Україні. І знов – з вибухівкою.

ІА Syla.news поспілкувалася з організатором та учасником затримання терориста, координатором батальйонів у зоні АТО Леонідом Пантикіним.

– Скільки раз ми намагалися того діда спіймати, викрасти там і сюди привезти. Але підрахували, що кількість жертв з нашого боку буде більшою,  ніж цей дід коштує, – зізнався  майор поліції Леонід Пантикін.

Микола Рубан жив на непідконтрольній території у селі Миколаївка Станично-Луганського району Луганської області. І його дуже добре охороняли. Добратися до нього було важко.

– Я мав намір перейти на ту сторону по річці. Але то була зима, а річка не зупинялася (не замерзала). Йти туди на плавзасобах – це означало, що ми б дідом не повернулися, хтось би з нас залишився там, – каже організатор затримання.

Читати також:  На догоду Кремлю. Суд звільнив з-під варти терориста Цемаха

Тому залишалося чекати і прослуховувати телефон Рубана. Всі розуміли, що він повернеться. І повернеться для того, аби вчинити наступний теракт. Ускладнювало ситуацію ще й те, що ніхто не знав як виглядає терорист. Поранені не змогли  точно описати.

Допоміг випадок. Дідові подарували нову військову шапку російського взірця. І він зателефонував своїм благодійникам, аби подякувати. Звісно, йому і грошей дали. Але найбільше він радів тій шапці. То ж наші офіцери зрозуміли, що дідо вбере її, коли йтиме на чергове завдання. Як кажуть, на злодієві шапка горить.

Того дня замовники теракту підвезли Миколу Рубана на таксі до пункту переходу. Він гордовито вийшов з авто та змішався з натовпом. Дідові дали мобільний телефон, яким повинен був активувати бомбу, і саму бомбу. Та, як на лихо, в тому натовпі він зустрів свою однокласницю, якій віддав пакет з вибухівкою. Терорист не довіряв своїм «роботодавцям» і побоювався, що вони запустять механізм, коли той буде в нього в руках. Бідна жінка ж нічого не підозрювала. Вона зраділа зустрічі і з радістю погодилася допомогти піднести пакет. До слова,  наші бійці її з тим пакетом довго потім шукали.

Читати також:  Окупанти зайшли в Станицю Луганську, прикриваючись символікою «СЦКК-JCCC»

Отож, натовп людей посунув на підконтрольну територію. А сєпари, аби дати можливість дідову проскочити, почали обстрілювати їх. Люди заметушилися. Під час обстрілу загинула місцева мешканка і отримав поранення український боєць.

Та Миколу Рубана затримали.

– Ми його затримали, але без вибухівки. Зате з вимкненим телефоном. Коли його відправляли, то йому сказали: закладеш вибухівку, передзвониш нам, а ми зактивуємо бомбу. Проте, насправді, було б інакше. Бомба би вибухнула після того, як телефон увімкнули. Там уже була смска. А на бомбу приходило б повідомлення, що телефон ввімкнений. І поки ми не знайшли тієї жінки з бомбою, телефона ми не вмикали, – розказав Леонід Пантикін.

Участь в операції зі знешкодження терориста взяли батальйони «Львів» та «Чернігів».

30 березня 2016 року Сватівський районний суд Луганської області засудив Миколу Рубана до 15-ти років позбавлення волі за скоєний ним теракт. А у вересні 2016 року Апеляційний суд Луганської області залишив вирок суду першої інстанції без змін.

Маріанна Попович для ІА Syla.news

1068 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up