Гривня стрімко зміцнюється 3 дні поспіль: долар здешевшав до 27,58 грн

НБУ за день купив 700 млн доларів

Національний банк 26 грудня встановив річний рекорд, закупивши одразу 700 млн доларів. Відтак на п’ятницю, 27 грудня, гривня послабилася на 4 копійки — до 23,2929 грн за долар.

Про це повідомляє пресслужба НБУ у Facebook.

Спочатку Нацбанк оголосив аукціон на купівлю валюти на суму в 1 млрд доларів, і закупив таким чином 230 млн доларів, зазначає сайт ВВС.

“Водночас за підсумками дня чиста купівля валюти Національним банком становила 700 млн дол США, оскільки після завершення аукціону НБУ також провів інтервенцію за єдиним курсом через функціонал Matching”, – йдеться у повідомленні.

Причиною рекордної закупівлі в НБУ назвали “ризики надмірних коливань гривні у бік зміцнення і обмежені можливості ринку для самозбалансування”.

Читати також:  Борг "Приватбанку" перед НБУ зріс ще на 5 мільярдів

“Користуючись сприятливою ситуацією, Національний банк продовжує поповнювати міжнародні резерви”, – повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій.

Як повідомляє Finance.ua, на міжбанківському ринку відбулося послаблення курсу гривні: якщо зранку курс становив 23,24-23,25 грн за долар, станом на 16:59 він досяг позначки 23,45-23,53 грн.

Голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський пов’язав велику закупівлю іноземної валюти НБУ з наміром послабити негативні наслідки зміцнення гривні для українських експортерів.

“Посилення гривні впливає на експортерів, створює певні проблеми для української економіки. Тож цей крок спрямований на те, щоб прибрати умовні “надлишкові” долари та не дати гривні зміцніти ще більше”, – пояснив пан Бураковський.

В НБУ повідомляють, що від початку року регулятор вже закупив 7,5 млрд доларів, що є рекордною сумою з 2007 року.

Читати також:  Гривня продовжує знецінюватися

Суттєве зростання курсу гривні у 2019 році в Нацбанку пов’язують “припливом іноземних інвестицій” в гривневі облігації уряду, залученням зовнішнього фінансування державними компаніями, а також значними валютними прибутками експортерів.

“Зміцнення гривні є абсолютно логічним явищем в умовах прискореного економічного зростання, стрімкого сповільнення інфляції та зниження державного боргу до ВВП”, – вважає заступник голови НБУ Олег Чурій.

Відтак Національний банк України на п’ятницю, 27 грудня, послабив офіційний курс гривні на 4 копійки — до 23,2929 грн за долар проти 23,2552 грн за долар у четвер.

Коментувати

216 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up