Милованов

В уряді визнали катастрофічне падіння промислового виробництва

У листопаді 2019 року падіння промислового виробництва становило 7,5% у порівнянні з листопадом 2018 року.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook.

“У листопаді 2019 року у промисловості падіння виробництва поглибилось до 7,5% («мінус» 5,0% у жовтні 2019 року), з урахуванням ефекту календарних днів – на 6,9%. У листопаді 2019 року виробництво «інвестиційних товарів» знизилося на 9,1%, «товарів проміжного споживання» – зниження на 6,8%, «споживчих товарів короткострокового використання» – зниження на 6,2% та «споживчих товарів тривалого використання» – зниження на 4,5%. За січень-листопад 2019 року кумулятивний показник промислового виробництва скоротився на 1,2% (за 10 місяців 2019 року – 0,6%)”, – зазначив міністр.

Читати також:  Епоха бідності вже в минулому. Премія міністра - 236 тис. гривень

Він наголосив, що на противагу очікуванням у листопаді погіршилася ситуація у добувній промисловості, машинобудуванні, постачанні електроенергії, газу та пари – види промислової діяльності з найбільшим негативним внеском.

“Якщо раніше падіння виробництва пояснювалось дією окремих факторів, таких як нестабільні замовлення на внутрішньому ринку, зупинка частини виробничих потужностей на окремих метпідприємствах через проведення ремонту, теплі погодні умови (енергетика), збереження логістичних проблем на залізничному транспорті (складнощі відвантаження продукції ГМК), несприятлива зовнішня кон’юнктура (металургія), то наразі поглиблення падіння, яке триває 6-й місяць поспіль, охопило вже майже всі види промисловості (позитивні результати продемонстрували лише хімічне виробництво та виробництво меблів та ремонт і монтаж устаткування). Це свідчить про дію системних факторів, таких як нестача попиту, що поєднується із негативним впливом зміцнення гривні на конкурентоспроможність вітчизняних виробників”, – пояснив Милованов.

Читати також:  Торгівля з Росією - нормальне явище - міністр Милованов

За його словами, падіння промисловості набуло системного характеру і потребує швидких дій держави.

Коментувати

181 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up