У головній катедрі РКЦ у Львові на Різдвяне богослужіння зібралось багато людей

Спершу з папою святкую, а потім по-українськи, але не з Путіним – львів’янин

Цього року значно більше православних і греко-католицьких вірних у Львові перейшли на святкування Різдва 25 грудня.

Про це інформує Радіо Свобода.

Богослужіння у латинській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові очолив митрополит Львівського РКЦ, архиєпископ Мечислав (Мокшицький).

Також у святвечірній службі Різдва Христового взяв участь митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк) і вперше прийшов митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій (Рудюк), які привітали духовенство РКЦ і вірних із народженням Спасителя.

25 грудня катедра Успіння Пресвятої Діви Марії була вщент заповнена людьми, які прийшли на Різдвяне богослужіння українською мовою. Серед них були і православні, і греко-католики.

«Щороку я беру участь у святкуванні спільно у катедральному соборі. Святкую і 7 січня, бо моя родина традиційно святкує два рази, бо є римо-католики і греко-католики. Люди сьогодні вже розуміють, що питання не у святкуванні, а в календарі і даті. У цей час, коли світ стає дедалі більш глобалізований, люди більше спілкуються, то відчувають потребу святкувати разом Різдво, Великдень, Воскресіння Христове, думаю, що прийде час і люди відійдуть від упереджень і разом святкуватиме Україна зі світом», – каже львів’янин Юрій Малецький.

Читати також:  Новорічні та різдвяні святкування у Львові. Програма

«25 грудня і 7 січня святкую. Спершу з папою святкую, а потім по-українськи, але не з Путіним. Я бачу, що цього року більше прийшли у римо-католицьку катедру людей з інших конфесій», – зазначив львів’янин Ігор Чопко.

Різдвяне богослужіння у головному соборі РКЦ у Львові українською мовою провів митрополит, архиєпископ РКЦ Мечислав (Мокшицький).

«Ми б дуже раділи, щоб могли разом розділити радість Різдва Христового. Але більшість у світі християн святкує 25 грудня. Це було б дуже вигідно для всіх наших вірних. Ми дуже вдячні високопреосвященству Епіфанію за думку, щоб відсвяткувати разом, якщо захочуть вірні, то це ставатиметься помаленько. Але ми минулого року і цього бачимо, що на різдвяні свята, так, як святкує римо-католицька церква, щораз більше людей. Це ознака також того, що вони б хотіли мати свято у цьому часі. Бо багато людей працюють у Європі і мають вільний час, хотіли б, щоб не ділились люди, щоб разом відсвяткували», – зауважив Радіо Свобода архиєпископ Мечислав.

Читати також:  Майже половина мешканців Західної України за перенесення святкування Різдва

Згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг», на сьогодні 25% опитаних громадян України підтримують ідею перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, 64% – проти, а 7% – нейтрально ставляться. За даними соціологів, протягом трьох останніх років кількість прихильників оновлення церковного календаря зросла на 10%. На теренах західного регіону України число кількість прихильників і супротивників святкування Різдва 25 грудня приблизно однакова.

Два роки тому український парламент ухвалив рішення про святковий і вихідний день не лише 7 січня, але й 25 грудня. Однак, якщо 7 січня у Львові майже всі крамниці зачинені, то 25 грудня, навпаки.

495 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up