Влада Закарпаття офіційно виступила проти об'єднання з іншими областями України

Влада Закарпаття офіційно виступила проти об’єднання з іншими областями України

Не об’єднувати Закарпаття з іншими регіонами України — таке звернення до президента Володимира Зеленського та Верховної Ради направили обласні депутати.

Про це повідомив голова облради Михайло Рівіс у коментарі
UA: Закарпаття.

Ідеться про внесення змін до проєкту закону, який подав глава держави, і змін до Конституції щодо адміністративно-територіального устрою України.

Зокрема, партія “Слуга народу” має намір змінити адміністративно-територіальний устрій країни, об’єднавши області в регіони, а райони – в округи. Про це розповів заступник голови фракції СН Олександр Корнієнко в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Читати також:  Прем'єр Угорщини Орбан ухвалив "Меморандум про захист закарпатських угорців"

За словами Корнієнка, базовою адміністративною одиницею стануть громади, які планується укрупнити. 10-15 громад складуть округ, який очолить префект. На рівні областей планується призначення обласними радами глав виконавчих органів, яким будуть передані повноваження. При цьому планується прийняти закон про службу в органах місцевого самоврядування, який давав би соціальні гарантії місцевим чиновникам, але забороняв би входити в виконкоми депутатам, щоб менше політизувати їх роботу.

Читати також:  Із Закарпаття до Польщі відкрили піший перехід

Паралельно на рівні області також буде призначатися префект, який повинен координувати роботу центральних органів виконавчої влади на місцях і стежити за законністю рішень місцевого самоврядування.

Для проведення цієї реформи потрібно змінювати Конституцію, в якій на даний момент не передбачені ні округи, ні регіони, ні префекти, а потім приймати відповідні закони.

Коментувати

193 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up