Через непрофесіоналізм чиновників на Львівщині не добудували садочки та школи - експерт (відео)

Через непрофесіоналізм чиновників на Львівщині не добудували садочки та школи – експерт (відео)

У 2019 році на 30 обласних галузевих програм з бюджету Львівської області було передбачено понад півтора мільярди гривень. Однак, станом на 15 грудня рівень виконання програм становить лише 78 відсотків. А це означає, що близько 300 мільйонів гривень не профінансовані.

Про це сьогодні, 24 грудня, під час пресконференції на тему «Рік втрачених можливостей: Чому Львівщина з фази активного розвитку переходить до занепаду», яка відбулася у ІА Syla.news, заявив економічний експерт, колишній заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

– Це – пілотна програма міжмуніципального співробітництва громад. Також програма співфінансування міжнародної технічної допомоги. Достатньо серйозно шкутильгає програма освіти, де є низка заходів інфраструктурного характеру. Всі ці програми виконуються менше, ніж на 60 відсотків. І в підсумку – 300 мільйонів гривень, які не надійшли на реалізацію відповідних заходів. Це втрати, які зазнає громада Львівщини, – каже він.

Також експерт зауважив, що за 9 місяців в економіку Львівської області надійшло 80,5 млн доларів іноземних інвестицій. Здається, це велика сума. Але якщо порівняти з відповідним періодом минулого року, то на це 13,6 відсотки менше, ніж було.

Читати також:  У Львівській ОДА шукали міну

Крім того економічний експерт бачить зниження промислового виробництва у Львівській області.

– Статистичні дані свідчать, що на Львівщині за останні 10 місяців цього року спостерігається зниження промислового виробництва на 3,8 відсотки. Інші дані стверджують, що на Львівщині йде розвиток сільського господарства. Так ріст становить 3,5 відсотка. Але земельна реформа за критеріями, які зараз обговорюються у Верховній Раді, знівелює можливості аграрного розвитку Львівщини і країни в цілому, – вважає він.

Але найгірше, що не будуть побудовані нові садочки, лікарні, школи та інші об’єкти інфраструктури.

– У 2019 році на фінансування цих об’єктів у Львівській області було передбачено один мільярд 740 мільйонів гривень. Але на середину грудня виконано робіт та проплачено всього 970 млн гривень. Проста арифметика показує що близько 770 мільйонів гривень  можуть бути втраченими для області. Частину коштів повернуть в держбюджет, частину перенесуть на 2020 рік. Але від того нікому не легше. Тому що громада Львівщини могла отримати низку нових об’єктів, – зауважив Роман Филипів.

Читати також:  У січні Україна отримала 80 млн доларів прямих іноземних інвестицій

Так, з передбачених на запуск в експлуатацію гінекологічного корпусу Львівського перинатального центру коштів використано тільки третину. Також досі недобудовано школу в селі Черниця Миколаївського району, хоча в бюджеті заклали 24 млн гривень. Так само не буде шкіл у Кротошині, Семенівці, Верхній Білці Пустомитівського району та садочків у Нагуєвичах Дрогобицького району та Рудниках Миколаївського району.

– Я думаю, що проблема в тому, що за цим ніхто не слідкує і цим ніхто не опікується. Можливості, які були підтверджені фінансовим ресурсом за рахунок коштів державного та обласного бюджету, були знехтувані через чиюсь недолугість та непрофесіоналізм,  – переконаний колишній заступник голови Львівської обласної державної адміністрації.

Усі новини

Коментувати

195 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up