Андрій Антоненко

Прокурор: Знайдена в Антоненка міна не відноситься до категорії вибухових пристроїв

Автомобіль журналіста Павла Шеремета був підірваний саморобним пристроєм з використанням речовини, яке є аналогічною знайденій у вилученій в підозрюваного Андрія Антоненка (“Ріффмастер”) міні.

Про це свідчать результати вибухотехнічної експертизи, передає прес-служба поліції.

Експерти встановили, що вилучений під час обшуків у Антоненка пристрій є вихолощеною промислово виготовленою міною МОН-50. Її корпус був виготовлений у 1987 році на заводі «Дунарит» (Болгарія) і споряджений вибуховою речовиною ПВВ 5-А на “Самарському заводі вибухових речовин” (Росія) в тому ж році.

Фахівці виявили у корпусі міни залишки вибухової речовини на основі гексогену. Це речовина була в основі саморобних вибухових пристроїв, за допомогою яких скоїли замах на бізнесмена в Івано-Франківській області та підірвали автомобіль Шеремета.

Читати також:  Апеляційний суд залишив Антоненка під вартою

Зазначається, що на корпусі й всередині вилученої міни також знайшли змішані біологічні сліди. Їх будуть додатково вивчати фахівці.

Між тим прокурор під час судового засідання зачитав цей висновок експертизи, в якому також йдеться, що вилучений у Антоненко предмет не належить до вибухових пристроїв.

«Наданий на дослідження предмет у формі неправильного паралелепіпеда є вихолощеною промисловою бойовою протипіхотною міною направленої дії – МОН-50, яка в даному на дослідження вигляді до категорії вибухових боєприпасів та вибухових пристроїв не відноситься», – уточнив прокурор.

Окрім цього, під час суду начальник прес-служби Командування ССО Олексій Нікіфоров додав, що вилучена у “Ріффмастера” міна може бути тією, яку фотографували для соцмереж.

Читати також:  Суд у справі Шеремета: Прокурор оголосив обвинувальний акт

Нагадаємо, під час обшуків у Антоненка правоохоронці виявили коробку, в якій лежав зелений предмет, схожий на вибухівку. Пізніше в Міністерстві внутрішніх справ заявили, що, за попередніми даними, вилучений предмет – це половина протипіхотної міни МОН-50.

Сам Антоненко заявив, що у нього вдома не було вибухівки і він просив свого знайомого заховати порожню коробку, тому що злякався.

У поліції повідомляють, що Антоненко відмовляється пояснювати правоохоронцям походження та мету зберігання міни. Також він відмовляється від проведення слідчих експериментів і дачі показань.

532 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up