Антон Дробович

Дробович назвав пріоритети в роботі Інституту національної пам’яті

Пріоритетами УІНП на наступні 5 років стануть: продовження роботи з декомунізації, зокрема створення архіву репресивних органів; посилення роботи із закладами освіти; зусилля на міжнародній арені з визнання Голодомору геноцидом українського народу; протидія російській агресії.

Про це сказав 23 грудня під час першої пресконференції голова УІНП Антон Дробович, повідомляє Укрінформ.

“Величезна частина по декомунізації – це створення архіву репресивних органів. На наступний рік закладено на створення архіву трохи більше ніж 50 млн грн. Загалом вартість цього архіву 550 млн грн. Наразі є виділене приміщення, яке має близько 10 тис. кв. м, але потім воно буде збільшене до 19 тисяч кв. м. І це буде один з найбільших відкритих документальних архівів репресивних органів у Європі”, – наголосив Дробович.

Читати також:  Дуда просить суд перевірити статті про українських націоналістів у законі про ІНП

Щодо співпраці з МОН він зазначив, що вона стосуватиметься насамперед закладів освіти, а саме університетів та шкіл. Інститут нацпам’яті продовжить роботу з розробки методологічних матеріалів, засобів наочності – інфографіки, відеоконтенту тощо.

“Щодо визнання Голодомору геноцидом, то ми маємо кілька ідей, як посилити свої позиції в цьому плані. І друга частина цього пріоритету – це консолідація зусиль українських науковців і взагалі вирішення ключових суперечливих питань, які існують. Ми змінимо нашу внутрішню позицію, щоб нам було легше завершити цю справу”, – сказав Дробович.

Він також зазначив, що у січні-лютому УІНП проведе кілька стратегічних сесій, буде змінено склад колегії при Інституті, після чого буде презентовано більш детальну стратегію на ці п’ять років.

Антон Дробович також заявив, що налаштований працювати і надалі зі старою командою УІНП.

Читати також:  У ВР зареєстрували проект звернення до Сейму та Сенату Польщі

“Я не отримав жодної заяви про звільнення, якщо мається на увазі, чи хочуть люди зі мною і далі співпрацювати. Більше того, я не почув жодного усного наміру про звільнення. Для мене це взагалі не сама ціль змінювати команду. Якщо люди готові працювати під ті програмні напрямки та пріоритети, які були озвучені в інтересах України, то ми будемо це робити”, – сказав він.

Дробович зазначив, що команда УІНП є дуже професійною.

Нагадаємо, що 18 вересня Кабінет міністрів України звільнив голову УІНП Володимира В’ятровича, який обіймав цю посаду з березня 2014 року.

4 грудня Кабінет міністрів призначив головою УІНП Антона Дробовича.

Усі новини

Коментувати

180 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up