Максим Нефьодов

Автомобільний сканер на митниці знайде контрабанду за 15 хвилин, – Максим Нефьодов

Один великий сканер здатен просканувати вантаж фури та виявити контрабанду всього лише за 15 хвилин. В той час як митний огляд такої фурми може тривати добу.

Про це під час запуску сканерної системи  на митному пості «Краковець»  Галицької митниці Державної митної служби України повідомив голова державної митної служби Максим Нефьодов.

Сканерна система – це величезний ангар зі спеціальним обладнанням. Туди заїжджає опломбована фура (може заїхати одночасно дві фури).  Всіх людей, в тому числі й водія, просять вийти. І відбувається сканування. Людей виводять з ангару через сильне опромінення. Сигнал з ангару надходить на спеціальні монітори, які встановленні поза ангаром. За словами Максима Нефьодова, процес сканування записується та зберігається у базі даних. Для того аби в будь який момент фахівці змоги передивитися і пересвідчитися, що саме в цій фурі контрабанди немає.

– Центральний апарат має доступ до того, що відбувається тут, в Краківці. І ми будемо перевіряти кожен десятий скан, аби пересвідчитися що митники працюють чесно, – попередив голова державної митної служби.

Читати також:  Клімкін заявив, що на Закарпатті "замало України і забагато контрабанди"

Водночас він каже, що кожну машину під сканер не гнатимуть. Перевірятимуть вибірково. Але на кого впаде сканерний перст – не сказав.  Хоча пообіцяв, що до ста вантажівок на добу перевірятимуть.

– Під сканер відправлять тільки підозрілі  вантажі. В перспективі ми б хотіли перевіряти все. Але це – питання ефективності. Немає сенсу вкладати кошти аби сканувати низькоризикову продукцію, – каже він.

Вартість сканера для перевірки вантажних автомобілів  – 200 млн гривень. Його закупили ще у липні 2018 року. Але так і не запустили. Через що Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування. Слідчі ДБР перевіряють інформацію про зловживання під час закупівлі і експлуатації сканерів для митниці. Під час брифінгу в Краківці голова державної митної служби зізнався, що про факт розслідування йому відомо. А ось що саме вже дізналися слідчі, – ні.

Автомобільний сканер на митниці знайде контрабанду за 15 хвилин, - Максим Нефьодов
Водій фури Олександр Черниш

Першим, кому пощастило потрапити з фурою під сканер, виявився водій Олександр Черниш. За його словами, він везе собачий корм з Німеччини до Вінниці. Їздить вже давно і досі ще жодного разу його не перевіряли на сканері.

Читати також:  Львів’янин через контрабандний сир позбувся авто

– Поляки перевіряли досить прискіпливо. Загнали фуру на вагу, порівняли з тим, що є за документами. І відпустили. Вся перевірка зайняла хвилин сорок. Це – швидко, – каже він. При цьому додав, що в черзі до кордону простояв понад 10 голин.

В цей ще час в іншому ангарі митники детально перевіряли іншу фуру. За документами там були вживані лахи. Проте, під час перевірки, виявили незадекларований посуд. Як пояснили митники, посуд ввозити в Україну можна. Але треба заплатити відповідне мито. В даному випадку власники товару спробували уникнути цього оподаткування.

Автомобільний сканер на митниці знайде контрабанду за 15 хвилин, - Максим Нефьодов
Фура з контрабандним посудом

Також контрабандисти, які не бажають сплачувати податки, ховають свій товар у різних місцях. До прикладу, за колесами, в колесах або за панелями чи в інших місцях. Не завжди працівники митниці можуть виявити такі сховки. А ось сканер побачить все.

Нагадаємо, як вже повідомляла ІА Syla.news, нещодавно працівники митного посту “Шегині” виявили у запасному колесі Тойоти 50 кг твердого сиру. а в Закарпатті на митниці затримали фуру, в якій між листами фанери було сховано 374 кг героїну.

Маріанна Попович для Syla.news

Коментувати

272 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up