2,2 млн «лікарняних» профінансували у 1 півріччі

Рада ухвалила закон про реорганізацію лікарень

  • Надання комунальним закладам охорони здоров’я можливості утворюватися та функціонувати як спільне комунальне підприємство.
  • Можливість використання власних надходжень для формування статутного капіталу утворених підприємств.
  • Поширення на водіїв бригад екстреної медичної допомоги умов оплати праці та соцзахисту, передбачених для медпрацівникв системи екстреної медичної допомоги.

Верховна Рада ухвалила 297 голосами в другому читанні та в цілому ухвалила законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невідкладних заходів у сфері охорони здоров’я.

Про це повідомляє Укрінформ.

Як зазначається в пояснювальній записці, законом пропонується встановити пільговий період для перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у казенні та комунальні некомерційні підприємства. Цей пільговий період триватиме до 31 грудня 2020 року та передбачатиме: звільнення від виконання кредиторських зобов’язань при реорганізації та необхідності отримання згоди на зміну боржника у зобов’язаннях, від необхідності проведення обов’язкової оцінки майна; спрощену процедуру передачі нерухомого майна; можливість використання власних надходжень для формування статутного капіталу утворених підприємств тощо.

Читати також:  Медична реформа: що залишиться безплатним

Як зазначив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, цей документ передбачає вирішення низки проблем, які ускладнюють запровадження нових механізмів фінансування закладів охорони здоров’я.

Передбачається, що Кабмін отримує право розробляти та реалізовувати державні цільові програми розвитку комунальних закладів охорони здоров’я, а також може затверджувати у кожному регіоні перелік опорних закладів охорони здоров’я.

Крім того, в Основах законодавства про охорону здоров’я України та Законі України «Про екстрену медичну допомогу» уточнюються повноваження органів місцевого самоврядування в частині управління закладами охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам або є об’єктами права спільної власності територіальних громад, формування та розвитку їх мережі, організації їх матеріально-технічного, кадрового та фінансового забезпечення.

Читати також:  ВР прийняла медичну реформу

Пропонується надати комунальним закладам охорони здоров’я можливість утворюватися та функціонувати як спільне комунальне підприємство.

Проєктом закону передбачено поширити на водіїв бригад екстреної медичної допомоги умови оплати праці та заходи соціального захисту, передбачені для медичних працівникв системи екстреної медичної допомоги.

Законопроєкт передбачає також перенесення встановленого Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» терміну запровадження програми медичних гарантій для усіх видів медичної допомоги на 1 квітня 2020 року, що дасть змогу закладам охорони здоров’я завершити процедуру реорганізації.

Коментувати

200 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up