пікет медиків

Всеукраїнський протест медсестер: Медики Львівщини теж вимагають гідної оплати праці

Кілька сотень медиків Львівщини вийшли на пікет під стіни Львівської міської ради та Львівської обласної держадміністрації.

Вони вимагають гідної оплати, надбавок за стаж, категорії та шкідливі умови праці, забезпечення житлом, а також не скорочувати кількість медичних працівників.

Любов Задолинна працює в кардіологічному відділенні Червоноградської районної клінічної лікарні медсестрою вже сорок років.

– У нашому відділенні лікуються важкі хворі. Відділення на 30 ліжок. Завжди заповнені. Є палата інтенсивної терапії. Робочий день медсестри починається о 7.42 ранку. Дванадцять годин триває зміна. Нічні зміни, вихідні та святкові дні – все на роботі. Медсестри відчувають себе на роботі, як на вибухівці. Адже пацієнтові з хворим серцем в будь-яку мить може стати гірше, – каже вона.

За її словами, зарплата медсестри завжди була невисокою. У всі часи за всіх влад ця робота не цінувалася високо. Зараз Любов Задолинна отримує за свою роботу «на руки» 3 400 гривень на місяць.

Всеукраїнський протест медсестер: Медики Львівщини теж вимагають гідної оплати праці

Лікар-реаніматолог обласної клінічної дитячої лікарні Арсен Ільїн зізнався, що з зарплати лікаря він не живе. Вижити йому дозволяє інша робота – він займається відео- та фотозйомкою.

Читати також:  Підприємці та атовці пікетували міську раду (ФОТО, ВІДЕО)

– Я працюю у реанімації новонароджених. Мої пацієнти віком від кількох хвилин після народження і до 28 днів. Я є лікар вищої категорії, тому маю нарахування за стаж, за нічні зміни, за шкідливість. За минулий місяць я отримав 7 200 гривень, – каже він.

Цю важку роботу він виконує вже 17 років. І жодного дня не думав поїхати за кордон на іншу роботу. Але констатує, що медсестри, особливо досвідчені, виїжджають в інші країни.

– З кожним роком кількість медсестер зменшується. Кожного року багато досвідчених звільняються. Приходять молоді, набираються досвіду і йдуть далі. У них взагалі дуже малі зарплати. Людина, яка прибирає в супермаркеті, має 8-10 тисяч гривень, – говорить Арсен Їльїн.

За словами медиків, акції, подібні тій, що зараз відбувається у Львові, проходять в інших містах України. Поштовхом до них став пост у соцмережі  медсестри з Боярки, що на Київщині, Ніни Козловської. Вона розповіла про один робочий день медсестри, вказала на ризики в професії, як важко працювати, і як негідно та принизливо оплачується така робота. На її одкровення відгукнулися всі медики країни.

Всеукраїнський протест медсестер: Медики Львівщини теж вимагають гідної оплати праці

Отож, сьогодні медики Львівщини нагадали чиновникам, що вони приймають програми з так званої «підтримки органів» влади» та виділяють бюджетні кошти на доплати й премії посадовцям, які нищать медичну галузь, скорочуючи медичних працівників та медичні заклади.

Читати також:  У Львові знову пікетують міську раду: вимагають відставки Садового

Медики також висинули свої вимоги:

1. Підняття окладів до гідного рівня: молодшому медперсоналу – до 8000 грн, середньому медперсоналу – до 16000 грн., лікарям – до 27000 грн.

2. Всі надбавки – за категорії, стаж, складність і напруженість, шкідливі умови – не скасовувати і нараховувати поверх окладів.

3. Повернути дольову пенсію – після 25 років медичного стажу.

4. Медична пенсія – не менша мінімальної зарплати.

5. Втілення програми із забезпечення медиків житлом.

6. Ні скороченню лікарських закладів і медпрацівників.

Водночас, медики наголосили, що не будуть вдаватися до більш радикальних засобів, як от невихід на роботу чи припинення виконання своїх обов’язків. Вони надаватимуть допомогу своїм пацієнтам. Але в один момент можуть відгукнутися на заклик урядів інших країн і поїхати працювати закордон. У ту ж Польщу чи Німеччину.

Нагадаємо, як уже повідомляла ІА Syla.news, нещодавно у Львові проти нововведень Міністерства охорони здоров’я протестували студенти-медики.

657 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up