Макрон у травні

Раніше, за СРСР, нас активно годували «Леніним у жовтні». Тепер настав час «Макрона у травні».

Посол Франції у Росії Сільві Бернан підтвердила, що Еммануель Макрон має наміри прибути до Москви у травні, щоб взяти участь у святкуванні 75-ї річниці перемоги над нацизмом.  Французький президент має всі шанси стати найбільшим VIP-ом на трибуні мавзолея Леніна, хоча з ним, вірогідно, конкуруватиме китайський лідер Сі Цзіньпін.

Шлях Макрона до трибуни мавзолея був непростим. 2,5 роки тому він на власному прикладі відчув силу російського втручання до перебігу виборів та навіть ініціював «закони Макрона», які дозволяють судам  оперативно знімати публікації у соціальних мережах, які мають ознаки чорного піару. Звісно, лише у Франції та під час виборів.

Проте останні заяви Макрона викликають чимало подиву. Як вплинули на його позицію деструктивні виступи «жовтих жилетів» у Франції – предмет більш глибокого дослідження. Проте французький президент, який не приховує прагнення бути законодавцем політичної моди у Європі, активно критикує НАТО та говорить про необхідність співпраці з Росією. В результаті французький президент отримав свою порцію критики від колег під час зустрічі лідерів Північноатлантичного альянсу у Лондоні і, до речі, став господарем перемовин у Нормандському форматі 9 грудня.

Що означає Макрон у травні для України? Висновок максимально простий та промовистий – лідер процесу зближення з Росією всередині ЄС демонструє власні позиції, на них варто зважати, проте нема підстав почуватися немов кролик перед удавом. Для нашої держави куди важливіше, щоб у травні 2020-го на трибуні мавзолея у Москві не опинився Володимир Зеленський.

Євген Магда, директор Інституту світової політики.

478 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up