Майже 2 тис. кажанів обрали для шлюбних ігор балкон багатоповерхівки у Львові

Майже 2 тис. кажанів обрали для шлюбних ігор балкон багатоповерхівки у Львові

1700 кажанів зібралися, щоб зимувати на балконі багатоповерхівки у Львові, що на вулиці Мазепи.

Про це ІА Syla.news повідомив старший науковий співробітник Інституту екології Карпат Андрій-Тарас Башта.

За його словами, це звичайні кажани породи вечірниця дозірна.

– Ще 20 років тому вони залишалися зимувати у південних районах Румунії та Болгарії. А тепер вони поширені і у нас. Кажани цієї породи живуть у львівських будинках. Зимують на горищах, в шпарах між будинками або під підвіконнями, – каже він.

Науковець стверджує, що зазвичай ці кажани вкладаються на зимівлю групами в 10, 20 або 30 особин. Траплялося йому бачити скупчення до ста, двісті чи триста кажанів. Але такого, щоб в одному місці їх було 1700 – трапилося вперше.

– Перші кажани залетіли на цей балкон близько тижня тому. Господарі боялися вийти на балкон і сподівалися, що кажани самі полетять. А вийшло, що перша пара привабила інших. І вже за тиждень їх назбиралося рекордна кількість, – розповів Андрій-Тарас Башта.

Читати також:  Порятунок у надзвичайній ситуації за допомогою смартфона: на Львівщині представили додаток

Коли господарі зрозуміли, що кажани окупували їхній балкон надовго, то звернулися до служби з надзвичайних ситуацій. А ті, в свою чергу, до фахівців.

– Це звичайний балкон багатоповерхівки. Там є якісь полички, тумбочки, мішки з картоплею. І кажани були скрізь – в тумбочках, під тумбочками, між мішками. Скрізь-скрізь. Займалися тим, чим займаються кажани в цей час – парувалися. У них якраз сезон парування, – пояснив фахівець з кажанів.

При цьому кажани не сиділи тихенько. Вони активно “спілкувалися” між собою так, що їхній вереск було чути за квартал від цього будинку.  

Читати також:  На Яворівщині автомобіль з'їхав в озеро. Четверо загиблих

То ж старший науковий співробітник Інституту екології Карпат перервав їхні шлюбні ігри, поскладав у коробки і виніс до найближчого парку та повипускав. Кажани полетіли шукати собі інше місце для зимівлі.

– Ми також обстежили інші балкони цього будинку. Мене здивувало, що це величезна багатоповерхівка, а вони всі скупчилися на одному балконі. Проте, думаю, вони живуть також на горищі в цьому будинку. І можуть повернутися сюди. Не на цей балкон, бо господарі його вже зачинили. Але на інші – точно, – вважає Андрій-Тарас Башта.

Він також попередив, що зазначені кажани кусючі. Тому радить не намагатися їх  виселяти самотужки, а викликати фахівців.  

Нагадаємо, як нещодавно повідомляла ІА Syla.news, у Личаківському районі по вулицях бігали два кабани.

Маріанна Попович для ІА Syla.news

Коментувати

963 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up