ВР Україну можуть розпустити до половини червня

Рада остаточно скасувала депутатську недоторканність

Монобільшість Верховної Ради України підтримала за сонову і в цілому законопроєкт 2237, який приведе національне законодавство у відповідність до змін до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності.

Таке рішення було ухвалено 291 голосом народних депутатів в ході пленарного засідання парламенту 17 грудня.

У пояснювальній записці до документу наголошується, що законопроєкт спрямований на гармонізацію положень законодавчих актів з відповідними конституційними нормами.

Зокрема, він передбачає внесення змін до:

1) Кримінально-процесуального кодексу України, якими виключити норми про депутатську недоторканність. При цьому передбачити особливості початку досудового розслідування відносно народного депутата України, затримання, обрання щодо нього запобіжного заходу, проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій.

Читати також:  Депутатська недоторканність та її скасування: за і проти (аналітика)

2) Закону України “Про статус народного депутата України”, якими передбачити особливості юридичної відповідальності народного депутата України.

3) Регламенту Верховної Ради України, якими виключити норми про порядок внесення й розгляду парламентом представлень про надання згоди на притягнення народного депутата України до кримінальної відповідальності, затримання чи арешту.

Також під час презентації документу його основні аспекти окреслив голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський (“Слуга народу”):

Читати також:  Рада скасувала депутатську недоторканність

вносити в ЄРДР дані про вчинення нардепом правопорушення має право генпрокурор;

проводити розслідування порушених кримінальних проваджень щодо нардепа мають право слідчі НАБУ і центрального апарату ДБР;

клопотання про дозвіл на затримання, обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, домашній арешт, обшук, застосування негласних слідчих дій повинні бути узгоджені генпрокурором;

розгляд таких клопотань здійснюється слідчим суддею, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган розслідування;

про затримання або оголошення підозри нардепу обов’язково повідомляється голові Верховної Ради.

Коментувати

205 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up