Трампа розлютило питання про Україну

Палата представників сьогодні голосуватиме за імпічмент президента США

Палата представників США 18 грудня голосуватиме за затвердження двох статей обвинувачення в рамках процедури імпічменту президента США Дональда Трампа.

Про це йдеться у листі спікера Палати Ненсі Пелосі.

“Жоден з нас не прийшов до Конгресу для того, щоби оголошувати імпічмент президенту. Але перше, що зробив кожний у Конгресі, постав у сесійній залі Палати представників з піднятою рукою і склав священну присягу: “Я урочисто присягаюся, що підтримуватиму й захищатиму Конституцію Сполучених Штатів від усіх ворогів – зовнішніх та внутрішніх”, – наголосила спікер нижньої палати.

Вона зауважила, що ця клятва наділяє усіх законодавців обов’язком хранителів Конституції.

“Якщо ми не діятимемо, ми зречемося від свого обов’язку”, – підкреслила Пелосі.

Законодавець привітала голів профільних комітетів, які провели розслідування з імпічменту та сформували офіційні звинувачення.

“Дуже сумно, що факти чітко вказали на те, що президент зловживав владою для своєї особистої, політичної вигоди, і що він перешкоджав Конгресу, наголошуючи, що є вищим за будь-яку відповідальність, вищим за Конституцію, вищим за американський народ. У Америці ніхто не може бути понад законом”, – наголосила спікер Палати представників.

Читати також:  Національні інтереси та "з чим їх їсти"

Трамп: Процеси салемських відьом були справедливішими

Натомість Дональд Трамп надіслав листа до спікера Палати представників Ненсі Пелосі, в якому розкритикував демократів за розслідування щодо імпічменту та назвав себе жертвою спроби державного перевороту

Лист розміщений на сайті Білого дому.

Американські ЗМІ називають лист безпрецедентним і відзначають, що подібного втручання президента ще не було.

У листі із 6 сторінок Трамп звинуватив спікера Палати представників Ненсі Пелосі в оголошенні “відкритої війни американській демократії”.

“Ви здешевили важливість цього дуже потворного слова, імпічмент!”, – написав Трамп у листі.

Трамп стверджує, що його “позбавили основної конституційної належної процедури з початку цієї афери щодо імпічменту”, і “заперечували його основні права, надані Конституцією, включаючи право на представлення доказів”.

Читати також:  Трамп з дружиною увімкнули вогні на різдвяній ялинці у Вашингтоні

Насправді голова юридичного комітету Палати представників публічно запрошував Трампа  дати свідчення в процесі імпічменту, що також дозволило б його юридичній команді допитати свідків, але він відмовився.

“Більш справедливий процес отримали ті, хто звинувачувався в судових процесах салемських відьом”, – написав Трамп.

Трампа звинувачують за двома статтями: зловживання владою і перешкоджання роботі Конгресу. Президента звинуватили у тиску на Україну з метою розслідування проти його політичного суперника Джо Байдена, з використанням військової допомоги у якості важеля впливу.

Демократи мають більшість у Палаті представників, тому є велика ймовірність, що статті будуть затверджені. У разі позитивного голосування, справа перейде до Сенату, який проведе судовий розгляд, щоб вирішити, чи потрібно усунути Трампа з посади. Більшість у Сенаті мають республіканці.

Якщо Палата представників схвалить статті, Трамп стане третім президентом в історії США, який проходитиме через процедуру імпічменту.

Коментувати

271 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up