До парламенту дійшов законопроект про нацбезпеку

КСУ визнав конституційним законопроєкт про 300 депутатів у Раді

Конституційний суд України визнав конституційним законопроєкт №1017, який передбачає зменшення кількості народних депутатів з 450 до 300, а також запроваджує пропорційну виборчу систему.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання Великої палати КСУ у понеділок, 16 грудня, повідомив Укрінформ з посиланням на джерело суді.

“Конституційний суд визнав конституційним законопроєкт, який передбачає скорочення кількості народних депутатів з 450 до 300”, – повідомило джерело.

Читати також:  Нардепи прийдуть на засідання Ради у масках

Суддею-доповідачем у цій справі виступав очільник КСУ Олександр Тупицький.

Раніше Верховна Рада направила на висновок до КСУ законопроєкт №1017 “Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)”.

Законопроєктом пропонується зменшити конституційний склад народних депутатів України до 300 осіб із нинішніх 450, а також вилучити з тексту статті 76 Основного закону принципи загального, рівного і прямого виборчого права, що здійснюється шляхом таємного голосування, оскільки це дублює статтю 71.

Читати також:  Міжфракційні об’єднання у Верховній Раді: скільки їх та як вони голосують

Передбачається також запровадити такий виборчий ценз, як володіння державною мовою, та змінити виборчу систему, закріпивши пропорційну виборчу систему на парламентських виборах.

Автори законопроєкту вважають, що його ухвалення дасть змогу оптимізувати роботу парламенту та забезпечить ефективне виконання ним своїх функцій.

Коментувати

190 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up