шахтарі

Керівники шахт Львівщини використовували гірників для власного збагачення

Сім місяців поспіль донька директора однієї з шахт ДП “Львіввугілля” щомісяця отримувала зарплату близько 30 тисяч гривень. При цьому жодного дня на роботу не виходила.

Про це сьогодні під час брифінгу повідомила головний прокурор Львівської області Ірина Діденко.

За її словами, вчора, 16 грудня, на всіх шахтах ДП «Львіввугілля» відбулися обшуки. Під час обшуків виявили гору порушень.

– Що не шахта, то багато запитань та зафіксовано багато порушень. Ці порушення оперативники фіксували протягом тривалого часу, – каже вона.

Отож, як стверджує Ірина Діденко, слідчі виявили, що гірників залучають до будівництва будинку керівника однієї з шахт. Однак, за цю роботу платив не керівник зі своєї кишені, а держава. Шахтарям обліковували робочий час, а також нараховували відповідні гірничні надбавки та премії.

Інші працівники цієї ж шахти працювали на виробництві тротуарної плитки. При цьому цех працював підпільно, жодних дозволів на роботу не було, отож не сплачувалися податки. І продавали плитку за готівку без оформлення. І знову за цю роботу шахтарям платили з державного бюджету. Натомість правоохоронці зараз з’ясовують, до чиєї кишені йшли кошти за продаж бруківки.

Читати також:  Правоохоронці на Львівщині виявили підпільну гуральню

– На іншій шахті з’ясували, що гірники будують будинок дружині керівника шахти. Цей керівник уже притягався до відповідальності за фінансові махінації і у 2019 році вже був засуджений за розтрату майна підприємства. Але отримав умовний термін, – говорить прокурорка.

За її словами, деякі шахтарі, яких вже допитали, зізналися, що вони не спускалися в шахту понад півроку, тому що їх залучали до інших робіт.

– Вчора, під час перевірки однієї з шахт, ми виявили, що в цей момент тут має працювати 158 осіб. А насправді працювало тільки 128. Де ще 30 працівників – ніхто не знає. Щоб було зрозуміло: коли шахтарі спускаються під землю, то вони залишають один жетон з номером нагорі, а інший, такий самий, беруть з собою. Якщо раптом на шахті щось станеться, і всі ці 128 працівників піднімуться, то рятувальники все одно шукатимуть тих 30, жетони яких висять нагорі. Бо, за документами, ці 30 шахтарів залишилися в шахті, – пояснює Ірина Діденко.

Читати також:  Шахтарі Червонограда вимагають свою зарплату

За її словами, зараз аудиторські служби вираховують суму збитків, які завдані державі діями керівників шахт та ДП «Львіввугілля». Після цього можна буде говорити про кваліфікацію злочинів та про запобіжні заходи для керівництва.

Нагадаємо, як вже повідомляла ІА Syla.news, правоохоронці виявили понад сорок шахтарів, які в робочий час працювали на збагачення своїх керівників. При цьому отримували зарплату з бюджету.

Водночас, шахтарям Львівщини боргують зарплату за кілька місяців. Минулого місяця вони мали намір прийти під стіни Львівської обласної держадміністрації з вимогами виплати зарплати. Проте того дня до Львівської області прилетів прем’єр-міністр Олексій Гончарук, який пообіцяв виплатити заборгованість. Зарплату виплатили, але не всю. Тому шахтарі знов готуються до походу на Львів.

Коментувати

338 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up