соснівка

Російське вугілля і надалі возитимуть в Соснівку, – пояснення Мінекономіки

Російське вугілля, вагони з яким блокували активісти у Соснівці, ввозиться в Україну законно, тому що не внесено до жодного санкційного списку.

Такий лист з розясненнями надало Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України . Лист так і називається: «Щодо торгівлі вугіллям з Російської Федерації». Опублікував його в соцмережі колишній нардеп Руслан Кошулинський.

«Московське вугілля тим часом продовжує їздити Україною. Цілком законно. Його не вносять в санкційні списки. Не шукають йому альтернативи у світі (наприклад в Китаї, В‘єтнамі, Австралії, ПАР, США чи Колумбії). Його ввозять відкрито з РФ, нарощуючи імпорт щороку (у 2017-му – 67,03%, у 2018-му – 70,17%, за січень-вересень 2019-го – вже 70,52%), або ховають за документами Білорусі (у самій Білорусі покладів кам‘яного вугілля немає – від слова зовсім).

Його ввозять відкрито переважно для двох підприємств – «ДТЕКу» олігарха Ахметова і поки державного, але фактично повністю підконтрольного олігархові Коломойському «Центренерго». І держава не має питань до жодного з них, тому що «втручатися в роботу підприємств незаконно»…», – пише Руслан Кошулинський.

Читати також:  Російське вугілля у Соснівці розблокують. Влада та активісти домовилися

Водночас  у листі від 9 грудня 2019 року, який підписав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України  Тарас Качка, говориться, що розмитнення вугілля, походженням з Російської федерації, що перебувало на залізничній станції Соснівка Львівської області, розмитнила Львівська митниця Державної фіскальної служби  з 3 до 20 вересня 2019 року. Всього було оформлено 193 вагони, з них 75 – з Російської Федерації та 118  – з Республіки Білорусь. В бюджет надійшло 5,4 млн гривень.

Також в листі згадується,  про постанову Кабміну України від 30.12.2015 року №1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації», якою затверджено перелік товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації.

Читати також:  У Львівській ОДА шукали міну

«Такий товар як вугілля кам’яне, антрацит; брикети, котуни та аналогічні види твердого палива, одержані з кам’яного вугілля, до Переліку не включені, тобто заборона на його ввезення на митну територію України на сьогодні відсутня», – говориться в листі.

Нагадаємо, як вже повідомляла ІА Syla.news, на початку вересня активісти почали блокувати вагони з російським вугіллям у селі Соснівка. Після того, як до них доєднався екс-нардеп Семен Семенченко, на станції відбулася сутичка поліції та блокувальників. Уже наприкінці жовтня стало відомо, що вагони з вугіллям розблокували. А ось за сам факт сутички  тепер відповідатиме очільник поліції Львівської області Василь Віконський. За фактоv побиття поліцією активістів проводиться службове розслідування керівництвом Нацполіції. Також ДБР проводить своє розслідування.  

Коментувати

618 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up