залізниця

Приватні перевізники обанкрутять Укрзалізницю

Укрзалізниця не допустить до роботи приватних перевізників, поки держава не візьме на себе зобов’язання про компенсацію завданих їх діями збитків.

Про це в інтерв’ю ІА Syla.news заявив колишній начальник Львівської залізниці, а нині – уповноважений правління Польської залізничної компанії PKP LHS у Польщі Богдан Піх.

За його словами, приватні перевізники, які працюють на залізниці, вже є. Але це, в основному, відомчі перевізники.   

– До прикладу, на Львівській залізниці Ямницький фанерно-шиферний комбінат має свої локомотиви, свої вагони та перевозить свої вантажі. Механізм вже відпрацьований і його нескладно ввести, – каже він.

Читати також:  Залізничники збільшили кількість поїздів з Києва до Львова на різдвяні свята

Але якщо приватних перевізників впустять на ринок, то Укрзалізниця зазнає збитків.

– Приватний перевізник буде працювати тільки там, де є прибуток. В збиток не буде працювати. А Укрзалізниця возить вантажі і високорентабельні, і збиткові. І за рахунок високорентабельних перевезень перекриваються низькорентабельні, такі як щебінь чи ще щось. Так само за рахунок вантажних перевезень перекриваються збитки, які має залізниця від пасажирських перевезень. А вони, в основному, збиткові. За виключенням деяких швидкісних та міжнародних. Прийде приватник, він собі візьме ті перевезення, які дають прибуток. І цей прибуток не отримає Укрзалізниця, – пояснює залізничник.

Читати також:  Бескидський тунель: що дасть Україні нове "вікно у Європу"

Водночас, у Євросоюзі працюють приватні перевізники. Але на самих початках, коли їх запускали на ринок, держави прийняли рішення про компенсацію збиткових перевезень.

– Там приміські поїзди закупляють місцеві органи влади. Річна дотація Німеччини у свій залізничний транспорт дорівнює заробітку Укрзалізниці за рік. Натомість я не бачу, щоб Україна була готова вкладати кошти у залізницю.  Місцеві органи влади навіть не компенсують пільгові перевезення. Тому так, як це хоче вирішити Україна – допустити приватника, а не компенсувати неприбуткові перевезення, – толку не буде. Приватника не змусиш працювати на низькорентабельних вантажах, – переконує Богдан Піх.

564 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up