залізнична колія

На будівництво вузькоколійкі між Україною та Польщею немає коштів – експерт

Залізничне сполучення по європейській колії із стандартом 1435 мм (вузькоколійка) на маршруті Львів – Рава-Руська – Варшава  може окупитися тільки за 50 років.

Про це в інтерв’ю ІА Syla.news заявив колишній начальник Львівської залізниці, а нині – уповноважений правління Польської залізничної компанії ПКП ЛХС (PKP LHS) у Польщі Богдан Піх.

– Ідея продовження цієї колії була давно. Ще у 1997- 1998 році, коли Львівську залізницю очолював Георгій Кірпа, ми запросили фахівців з  Федерального банку Німеччини (Deutsche Bundesbank). Ми навіть наймали вертоліт, аби вони цю лінію облітали. Фахівці попрацювали тут кілька місяців і дали таке заключення: існуюча інфраструктура цілком забезпечує перевезення вантажів, є достатньо пунктів для перевантаження вантажів і додатково тягнути лінію немає необхідності. Вони також вивчали пасажиропотік і вважають, що такого пасажиропотоку, який би дав окупність, – не буде. Сказали, що окупиться це все не раніше, ніж років через 50, – каже він.

Читати також:  Зі Львова до Брюхович їздитиме різдвяний ретро-поїзд

Богдан Піх додав, що для будівництва такої лінії потрібні великі кошти. Так, один кілометр такої колії коштує кілька мільйонів євро. А будувати треба 80 або 90 км.

– Охочих будувати цю колію багато тільки до моменту, коли доходить справа до підрахунку економічних показників. А коли вони порахують, то відмовляються від цієї ідеї, – зазначив експерт.

Читати також:  Приватні перевізники обанкрутять Укрзалізницю

Нагадаємо, у 2017 році під час проекту “Національної транспортної стратегії до 2030 року” було оголошено про наміри побудувати вузькоколійну дорогу за європейськими стандартами. Для реалізації проекту необхідно добудувати 58 км суміщеної колії 1435 мм та 1520 мм, реконструювати 5 станцій, 9 переїздів, 18 штучних споруд і пристроїв сигналізації, зв’язку та електропостачання.

Проте, як стверджує Богдан Піх, Укрзалізниця таких коштів для будівництва немає. І отримати гранти чи позики з Євросоюзу на умовах, які надають країнам членам Євросоюзу, не зможе.

– Тільки тоді, як Україна стане членом Євросоюзу, вона зможе отримувати європейські гроші, – підсумовує уповноважений правління Польської залізничної компанії PKP LHS у Польщі Богдан Піх.

517 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up