Мораторій на продаж землі скасують до кінця року — офіс Зеленського

Супутники викрили кричущі махінації із площами посівів на Львівщині

За офіційними даними, у Львівській області вже засіяно озимими 242 тисячі гектарів. А за даними, які фахівці Національної космічної агенції отримали з  супутників – засіяно тільки 103 тисячі га. Також на знимках з космосу видно, що не всі посіви сходять однаково.

Про це сьогодні, під час апаратної наради у Львівській обласній держадміністрації повідомила науковий керівник R&Д департаменту ЕОС Наталія Куссуль.

Чому такі розбіжності з офіційними даними, вона не коментує. Цим би мали зацікавитися фахівці іншого профілю.

Водночас, як повідомив представник Світового банку, координатор з ІТ діяльності програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні Володимир Попов, Львівська область стане учасником пілотного проєкту щодо інвентаризації земель за кошти Світового банку. Мета проєкту – дізнатися скільки ж насправді є землі в Україні та як її використовують.

За його словами, понад 29 відсотків землі засівається та засаджується неофіційно. Через що бюджети територіальних громад недоотримують кошти.

Читати також:  1,5 мільйона українців вже померли, не отримавши жодного прибутку від своєї землі - Гончарук

– Ця земля обробляється. Але офіційних документів на оренду ніхто не оформляє. Так, тільки за один день в одній ОТГ в Київській області ми виявили 70 га землі, на якій вирощували продукцію. Але договорів оренди не було. Також в іншому випадку ми виявили, що селяни зорали взлітну смугу аеродрому, – каже він.

Одним з методів виявлення самовільних захоплень земель стануть зйомки із супутників. Проте, за словами наукового керівника R&Д департаменту ЕОС Наталії Куссуль, щонайперше фахівці космічного агентства шукатимуть не порушників земельного законодавства, а визначатимуть, де і які посіви ростуть.

– Цього року ми обрали понад тисячу точок у Львівській області. За знимками можна проаналізувати в яких районах області які культури ростуть. Переважать, звісно, кукурудза, соняшник, буряк, соя та горох, – каже вона.

Читати також:  У Львові вимагали продовжити мораторій на продаж землі - відео

За словами Наталії Куссунь, Світовий банк поставив перед фахівцями не просто створити такі карти, але й дати рекомендації щодо використання.

– Ми порівняли наші карти класифікацій з тими межами ділянок, яких немає у земельному кадастрі. І тільки у Львівській області виявили понад 150 тисяч гектарів незареєстрованих ділянок. Якщо порахувати вартість продукції, вирощеної на цих незареєстрованих землях, то це виходить понад три мільярди гривень, – зазначила науковий керівник R&Д департаменту ЕОС.

І додала, що таких незареєстрованих ділянок найбільше у Надичівській сільській раді Жовківського району та у Золотковичівській сільській раді Мостиського району. То ж їм радять внести ці землі до земельного кадастру.

Також супутникові знимки показують де варто садити ліс, а не овочі; як проходить сівозміна на полях. А також, де відбуваються масові вирубки лісу.

– Цікаво, що на незареєстрованих ділянках вирубок не помічено, – зауважила Наталія Куссунь.   

Коментувати

554 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up