На Прикарпатті заборонили публічне використання російськомовного культурного продукту

На Прикарпатті заборонили публічне використання російськомовного культурного продукту

Калуська районна (Івано-Франківська область – ред.) рада проголосувала за проєкт рішення, яким на території району вводиться мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту.

Як зазначено у преамбулі рішення, метою його прийняття є «уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі, виявлення суспільної солідарності з воїнами, котрі захищають східні терени нашої держави від російської військової агресії; задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації; беручи до уваги численні звернення патріотичних та ветеранських громадських організацій», інформують “Вікна”.

Читати також:  Кличку запропонували встановити у Києві пам'ятник Іванові Франку

Мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Калуського району буде діяти до моменту повного припинення окупації території України.

Районна рада доручила Калуській районній державній адміністрації вжити заходів щодо проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту, рекомендувала сільським радам прийняти аналогічні рішення, а відділ культури Калуської РДА зобов’язали надавати бажаючим україномовний культурний продукт.

Читати також:  Таємничі історії Івано-Фарнківська та Австро-Угорщини обговорили у Львові

Нагадаємо, у вересні минулого року аналогічний мораторій запровадила Львівська обласна рада. Рішення оскаржувалося в судах, справа дійшла до Верховного Суду, який відмовив у задоволенні позову.

Наприкінці минулого року мораторій також запровадила Івано-Франківська обласна рада. Станом на сьогодні такий мораторій діє на території Львівської, Волинської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької та Житомирської областей.

Рішення про мораторій має рекомендаційний характер, жодної відповідальності на його порушення не передбачено.

Коментувати

254 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up