Львівський політолог пояснив, чому Зеленський жодного разу не назвав Росію агресором (відео)

У Парижі вперше за три роки відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» – України, Росії, Франції та Німеччини – щодо врегулювання ситуації на сході України. Любомир Скочиляс доцент кафедри політології ЛНУ ім. Івана Франка підбив підсумки Нормандського саміту. Він пояснив, чому Володимир Зеленський не назвав Росію агресором і чи взагалі цей саміт був потрібний для України.

Про це він розповів в інтерв’ю ІА Syla.News.

Політолог вважає, що, очевидно, можна говорити про певне позитивне враження загалом від підсумків саміту.

«Представники, так званих червоних ліній заявили, що їх не було перейдено – я б з ними погодився»,  – зазначив Любомир Скочиляс.   

Він вважає, що Росія і надалі хотітиме  контролювати ситуацію на Донбасі.

«Будь-які зрушення в питанні вирішення конфлікту можливі тільки за рахунок поступок з боку України. Відповідно, їх не було, тому ми не побачили ніякого конструктиву в рішеннях. І комюніке лише констатує ті позиції, які були сформовані задовго до Нормандської саміту, ще попереднім керівництвом України», – відзначає політолог.

Читати також:  Зеленський вирішив іти в президенти рік тому - сценарист "Слуги народу"

За його словами, якщо говорити  про якісь наслідки від результатів саміту, то домовленість щодо обміну утримуваними особами за принципом «всіх на всіх» є досягненням для України.

«Якщо не брати до уваги геополітичні чи українсько-російські взаємини, а розглядати їх як гуманітарну складову, то обмін «всіх на всіх», безумовно, є досягненням для української сторони», – зазначив експерт.

Він також прокоментував, чому президент  України жодного разу не назвав Росію агресором.

«Важко вести перемовини із стороною, навішавши на неї ярликів, навіть, якщо вони об’єктивні . Якщо ми вже пішли на переговори, то потрібно тримати себе у певних дипломатичних рамках», – вважає політолог.

Читати також:  Рада заборонила необґрунтовані вилучення документів та серверів під час обшуків

Любомир Скочиляс, зокрема, відповів на питання, яке сьогодні собі ставили більшість українців: «А чи взагалі потрібна була ця зустріч Україні?».

«Якщо Зеленський щиро підходив до українських інтересів – то ця зустріч дала йому можливість побачити справжнє обличчя Путіна. Він отямиться і зрозуміє, що має справу з політиком, для якого мета виправдовує засоби», – відповів експерт.

На його думку, провести саміт було б потрібно хоча би через те, що про «українську війну» почали забувати в Європі.

Більше дивіться у відео:

976 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up