Нападатимуть на людей. На Закарпатті ведмеді ігнорують зимову сплячку

Нападатимуть на людей. На Закарпатті ведмеді ігнорують зимову сплячку

У Національному парку “Синевир”, що на Закарпатті, розповідають, що незважаючи на зиму, ведмеді не йдуть спати.

Ймовірно, це пов’язано з тим, що до парку ведмеді жили не на волі у природі, а у місцях типу зоопарку та цирку, де поняття зимової сплячки немає. Про це працівники парку розповіли журналістам видання 0312.ua.

Зоологи парку також роз’яснили, що ведмідь бурий, всупереч розповсюдженій думці, в дійсну сплячку не впадає. Їхній стан зимою правильніше назвати зимовим сном, тому що вони зберігають повну життєздатність, чутливість, у випадку небезпеки покидають барліг та, після блукань по лісу, займають новий.

Читати також:  Закарпатцям заборонили виходити на вулицю протягом цих вихідних

Крім того, в їх генетичній програмі закладена «підпрограма» неможливості впадання в зимовий сон, якщо ним не накопичено достатньої кількості (80—90 кг) жиру, який виконує 3 дуже важливі функції: забезпечення організму водою (втрачається через шкіру і легені, а через нирки – ні), забезпечення енергією (потрібна для забезпечення нормального функціонування та готовності організму до несподіванок під час сну), термоізоляційна (для мінімізації втрати біоенергії організмом).

У наших убогих лісах (дичини обмаль, фруктів, ягід, диких бджіл – також, високобілкові культури кукурудза, ячмінь, гречка – недоступні, лососеві види риб на нерест річками-струмками не піднімаються, оскільки практично вщент винищені) ведмеді просто не в змозі накопичити достатньо жиру.

Читати також:  Без дозволу України: На Закарпатті почали встановлювати статую угорському князю

Крім того, в південних частинах ареалу з теплою зимою ведмеді можуть взагалі в сплячку на зиму не впадати. Такі ведмеді стають т.зв. «шатунами» і є дуже небезпечними для людини при зустрічі: зимою з голоду згодиться для їжі будь-який білок.

895 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up