За рік на Львівщині усиновили 40 дітей

За рік на Львівщині усиновили 40 дітей

Найбільша кількість дітей в Україні мешкає у Львівській області. Так, тут налічується 484 905 дітей.

Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис.

Водночас, 2 299 дітей Львівщини – це діти-сироти або такі, що позбавлені батьківського піклування.

– В порівнянні з минулим роком, кількість таких дітей зросла і буде зростати. Адже в закладах роками перебувають діти, якими не цікавляться батьки. То ж цих батьків позбавлятимуть батьківських прав, – говорить чиновник.

Зараз 1724 сиріт знаходяться під опікою та піклуванням, 116 – в прийомних родинах, 210 в будинках сімейного типу, 18 – у родичів, 76 в інтернатних закладах системи освіти, 15 – в закладах мінсоцполітики, 23 – в будинках дитини та 9 – в закладах, які створені релігійними та громадськими організаціями. Також 48 дітей сиріт навчаються у вищих навчальних закладах, ліцеях та ПТУ.

Читати також:  На Дрогобиччині під час відпочинку отруїлись діти з різних областей України

– Протягом цього року 333 дитини отримали статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. З них у 106-ти батьки загинули, у 190 – батьки позбавлені батьківських прав, 12 дітей відібрані у батьків без позбавлення батьківських прав. У чотирьох дітей батьки відбувають покарання в місцях позбавлення волі, у двох батьки визнані недієздатними. І ще сім немовлят покинули у пологовому, – перелічив Володимир Лис.

Також, за його словами, у Жидачівському та Турківському районах в судах роками  лежать справи, за якими так званих батьків повинні позбавити батьківських прав.

– Так, у Жидачівському районному суді перебуває справа з 26 січня 2017 року про позбавлення батьківських прав. Якби справа була розглянута вчасно, то вже два роки діти перебували б під опікою та піклуванням, отримали б певний статус і держава надавала б кошти на їхнє утримання. Також в цьому ж суді перебувають справи відносно восьми дітей. Так само лежать справи у Турківському суді, – каже начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації.

Читати також:  Цього року у Львові провели 294 профілактичних рейди і виявили 53 дитини

Причина нерозгляду справ – у вищезгаданих судах просто немає суддів. Кримінальні справи розглядаються у інших судах. А ось цивільні лежать там роками.

Також, за словами Володимира Лиса, цього року в області усиновлено 40 дітей. 102 родини стоять на черзі в очікуванні дитини, яку вони зможуть усиновити. Щоправда, всі вони хочуть взяти в родину маленьку дитину, до трьох років. На жаль, чи на щастя, таких крихіток до усиновлення нема. А старших дітей усиновителі брати не готові.

355 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up