Посол Угорщини в Україні: Автономії - це нормальні "європейські практики"

Прихильник автономій. МЗС України відчитало посла Угорщини

МЗС України вручило ноту протесту послу Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто у зв’язку з його заявою про автономію угорської національної меншини на території України.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби міністерства.

“2 грудня до МЗС України було запрошено Посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто, якому – у зв’язку з інтерв’ю від 28 листопада – було зазначено про неприйнятність його заяв щодо автономії угорської національної меншини в Україні та блокування угорською стороною діяльності Комісії Україна – НАТО. Вручено ноту протесту”, – сказано в повідомленні.

Читати також:  Угорський телеканал, який працює на Закарпатті, назвав Крим російським - реакція МЗС

В ході бесіди було додатково наголошено на тому, що український закон «Про освіту» не порушує прав українців угорського походження, а навпаки надає їм можливості кращої самореалізації в Україні, що наразі було підтверджено Венеціанською комісією, зазначили в МЗС.

Раніше в інтерв’ю одному з українських видань Ійдярто заявив: “Та яка автономія? На Закарпатті 1,2 мільйона українців, угорців – 150 тисяч. Які є передумови до сепаратизму, автономії? Чи у Києві думають, що більшість українців зовсім “не наші”, вони прословацькі, проугорські? Закарпаття – завжди була цікава територія, але ніколи там не було конфліктів між українцями та іншими націями”.

Читати також:  Правоохоронці провели на Закарпатті масштабну спецоперацію

Посол заявив, що “дотримання прав меншин та автономії у складі держави – це існуючі практики в Європі, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні”.

Також Ійдярто сказав, що Будапешт продовжить блокувати діяльність Комісії Україна – НАТО через нібито порушення Києвом прав угорської меншини.

Усі новини

Коментувати

108 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up