Володимир Бородянський

Перейменування УПЦ МП: Є закон і його треба виконувати – міністр

Церква у своїй назві має вказувати, що вона належить до Московського Патріархату, як того вимагає закон.

Про це заявив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський, повідомляє Дзеркало тижня.

“Щодо перейменування, то тут є закон, який треба виконувати. Як правила дорожнього руху. Є закон про перейменування, і він діє. Я відповідав на це запитання і вважаю, що держава має не заходити на територію Церкви, але ми розуміємо, що ми перебуваємо у стані гібридної війни, що управління УПЦ МП перебуває в Москві, це записано в документах, у статутах. І тому ми вважаємо, що позначення хто є хто – це нормально на цьому історичному етапі. І я не розумію, чому зчинився такий галас із цього приводу. Це не перейменування Церкви, це додавання одного слова, яке чітко позначає, яка це Церква, тобто приналежність церкви до країни-агресора – РПЦ”, – сказав міністр.

Читати також:  На Волині прихожани російської церкви не пускають до храму вірян ПЦУ. Поліція опечатала храм

Бородянський зазначив, що люди мають знати, до якої Церкви ходять.

“Зараз ми перебуваємо у стані війни, і є інституція, центр управління якої міститься в країні, котра на нас напала. Держава Україна каже: “Все нормально, ви відокремлені від держави, ми жодним чином не втручаємося у вашу діяльність. Усе, що ми хочемо, аби з вашої назви було видно, що ви Російська Православна Церква. Це вже видно де-факто. Ми лише хочемо закріпити це де-юре”, – пояснив він.

Читати також:  Українська Церква не повернеться до Московського Патріархату - Патріарх УПЦ КП. Відео

Нагадаємо, Верховна Рада 20 грудня 2018 року прийняла в цілому закон, який зобов’язує Українську Православну Церкву (Московського Патріархату) у своїй назві вказати належність до Російської Православної Церкви.

22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон, а 26 січня був офіційно опублікований у газеті “Урядовий кур’єр”.

Коментувати

253 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up