дбр

ДБР у Львові скерувало до суду понад 400 справ щодо військових злочинів

На сьогодні слідчі підрозділу Державного бюро розслідувань, що знаходиться у Львові, скерували до суду 472 кримінальних проваджень. З них 423 – про військові злочини.

Про це повідомив виконувач обов’язків директора Територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Львові Віталій Стець.

– В час, коли Україна перебуває в стані війни з країною агресором, військовий злочин кваліфікується як тяжкий, – зазначив він.

Водночас, посадовець зізнався, що більшість справ щодо військових злочинів відкриті за статтею 407 ККУ «Самовільне залишення військової частини або місця служби».

– Сьогодні, на жаль, багато військовослужбовців намагаються уникнути проходження військової служби. Хоча дехто на загал демонструє своє бажання захистити нашу державу, але коли вони потрапляють в ситуацію можливої участі в бойових діях, то не всі витримують це навантаження. І багато хто з них самовільно залишають військові частини, – говорить Віталій Стець.

Читати також:  Побиті поліцією у Соснівці відмовляються співпрацювати з ДБР - Стець

Інші військові злочини – це службова недбалість.

– Як правило, службова недбалість йде в комплексі з іншими злочинами. Але ми розуміємо, що, як мінімум, ця службова особа поставилася недбало до своїх обов’язків. До прикладу, ця пожежа в Старичах. Сьогодні ми розслідуємо кримінальне провадження за частиною 3 статті 425 ККУ  «Службова недбалість». Після експертиз, можливо, змінимо кваліфікацію. Експертиза чітко роз’яснить де відбулося загоряння, в який спосіб і що саме це було, – пояснив він.

Також значна кількість військових злочинів – привласнення та розтрата службового майна.

– Суми збитків у цій категорії злочинів – мільйони у кожній справі, – стверджує виконуючий обов’язки директора Територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Львові.

Читати також:  Побиті поліцією у Соснівці відмовляються співпрацювати з ДБР - Стець

Всього ж, за його словами, за рік було проведено 2642 розслідувань   кримінальних проваджень. З них тільки 1387 справ проти працівників правоохоронних органів.

– Мова йде не тільки про Нацполіцію та Службу безпеки. Мова йде і про співробітників митних та податкових органів, прикордонників, військових Національної гвардії, пояснив він.

Також, як стверджує Віталій Стець, на сьогодні до суду скеровано 22 кримінальних провадження, у яких обвинуваченими є працівники поліції, 18 – прикордонники, сім – митники. Із їх числа 21 – справи щодо хабарництва.

Нагадаємо, ДБР у Львові також розслідує дії працівники поліції під час сутички у Соснівці у вересні цього року.

417 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up