Веремчук: Підняття цін в громадському транспорті Львова обґрунтоване

У понеділок, 25 листопада, на громадських слуханнях його учасники голосували за можливе підняття цін на проїзд у громадському автотранспорт. Перевізники вимагають встановити ціну 8 гривень, в той час як активісти проти – кажуть, що та ціна, яка є зараз, вже завищена.

На відмінну від маршруток, за підняття вартості проїзду у електротранспорті проголосували на громадських слуханнях. Відтак, затвердили нові ціни – 6 гривень за купівлю квитка в кіоску та 7 гривень  – за квиток у водія. Тепер рішення про підняття цін має ухвалити міськвиконком.

Член бюджетної комісії львівської міської ради Валерій Веремчук розповів, чим обгруновані такі рішення.

–Насправді це розрахунки перевізників і управління транспорту. Вони озвучують, що собівартість і вартість перевезень має бути 10 гривень 21 копійка. За їхніми розрахунками є ціла методика і формула. Хотілось би в ній, звичайно, детальніше розібратися, але, на жаль, такої можливості ще не було. Є зношеність, амортизація, є поточні мережі, якщо говорити про трамваї і тролейбуси. Витрати на офіційну зарплату теж ростуть. Ці розрахунки ще десь кінця минулого року.

Чому у електротранспорті зробили різницю у купівлі квитка в кіоску та у водія? Чи не буде фінансових махінацій?

Читати також:  Для нових автобусів Львова шукають водїів

–Сьогодні водій, який продає квиток, отримує відсоток від продажу. Це загальна європейська практика. Потрібно змінімізувати купівлю квитка у водія, тому що завдання водія – це безпека перевезення пасажирів і безпечний рух загалом. Квитки у продажі – відволікання, тому треба, щоб людям було невигідно купувати у водія, щоб було вигідніше купувати це десь інакше.

Які зміни чекають на львів’ян, якщо на виконкомі затвердять підняття цін?

–Найважливіше, щоб люди справді відчули різницю, коли платять більше. Завдання, яке стоїть перед перевізниками і комунальними, і приватними – покращення комфорту перевезення. Найперше – стабільний виїзд на рейс, і друге – це заміна старих маршруток на такі, які є сьогодні в міському АТП. Зобов’язання перевізники беруть, але, на жаль, не завжди їх виконують, обгрунотовуючи це тим, що при такій ціні це робити нерентабельно. Але результатом підвищення має бути те, що перевізники поміняють старий рухомий склад.

Чи підняття цін не зменшить пасажиропотік?

–Думаю, ні. На жаль, кожне підняття цін зменшує кількість людей, які платять. Ті, хто совісні і сумлінні, незалежно, у які двері зайшли, передають за проїзд. А частка тих, хто не платить, з кожним підняттям збільшується. Я тут прихильник думки, що місто має максимально робити інфраструктуру, щоб хотілося пройтися пішки. Не легше і не дешевше також пересісти з громадського транспорту на приватний. Як тільки ми запровадимо всюди смуги для громадського транспорту, то це буде швидше. Не так комфортно, як в автомобілі, але точно швидше і дешевше.

Читати також:  Мерія не підвищує тариф на проїзд та має претензії до перевізників

Чи можливо повністю замінити старі маршрутки на нові?

– За останні п’ять років оновлення відбулося велике. Але це дорого, відверто кажучи. За 150 автобусів потрібно заплатити 600 мільйонів лізингових платежів, а реально ми за них платимо майже 800 мільйонів. Кожного року стільки тратити на автобуси ми не маємо звідки, це ж гроші, які могли піти на садочки, школи, стадіони чи лікарні.

Водії громадського транспорту завжди працюють з готівкою. Коли востаннє відбувалася фінансова ревізія?

– Я ще в 13 році організував створення контрольної тимчасової комісії з перевірки якості комунального АТП, то ми дуже багато тоді знайшли: і чорну готівку, і угоди, які не працюють. Літом проводять якийсь облік пасажирів, садять двох працівників і вони рахують, скільки працівників зайшло і скільки заплатило. Але це дуже орієнтовні цифри. Рік тому мною був ініційований аудит, туди потрапив електротранс і АТП, тоді аудиторська компанія показала, що вони збиткові.

Розмовляла Вікторія Доскіч

405 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up