Посол Угорщини в Україні: Автономії – це нормальні “європейські практики”

Посол Угорщини Іштван Ійдярто, сам родом із Закарпатського міста Берегово, запевнив, що в Угорщини не може бути територіальних претензій до України, але нічого поганого в автономії він не бачить.

Про це посол Угорщини розповів у інтерв’ю виданню “Главком”.

На запитання журналіста чи повинне Закарпаття отримати автономію, посол відповів наступне:

“Та яка автономія? На Закарпатті 1,2 млн українців, угорців – 150 тис. Які передумови є до сепаратизму, автономії? Чи у Києві думають, що більшість українців зовсім «не наші», вони прословацькі, проугорські? Закарпаття – завжди була цікава територія, але ніколи там конфліктів між українцями та іншими націями не було. Після Першої світової війни наші території відійшли Чехословаччині, Трансільванія відійшла Румунії”, – сказав посол.

Але він зазначив, що автономії в складі держави – це нормально.

“Виходить, Угорщина зробила помилку, не знищивши нацменшини свого часу, щоб не дати потім привід анексувати свої території? Але хіба це правильна логіка? Ні. Це логіка війни, логіка конфлікту, якій не повинно бути місце. Ми прекрасно розуміємо, що з Росією Україні дуже складно, досягнення миру – це довгостроковий процес. І дотримання прав меншин, і автономії в складі держави – це існуючі практики в Європі, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні”, – додав Іштван Ійдярто.

Читати також:  У Закарпатті виявили велике родовище золота

Іштван Ійдярто – це саме той посол, що нагородив ексголову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля орденом “За заслуги” перед Угорщиною.

Раніше повідомлялось, що закарпатські угорці вимагають створити свій національний анклав на Закарпатті. Новина такого змісту кілька тижнів тому отримала великий резонанс в Україні. Автором заяви став заступник голови Закарпатської облради Йосип Борто.

Чиновник в інтерв’ю угорськомовній газеті Закарпаття Kiszo повідомив, що місцева угорська громада звернулася до центральної влади України з проханням сформувати в рамках децентралізації об’єднану територіальну громаду з центром у Берегові так, щоб туди увійшли населені пункти переважно з населенням угорського походження. Подібні вимоги не поодинокі.

В МЗС України опублікували офіційний протест проти просування ідеї щодо можливої угорської автономії на Закарпатті.

“Засуджуючи заклики до автономії угорських спільнот Карпатського регіону, наголошуємо на тому, що національні меншини в Україні користуються конституційним правом на культурну автономію і що підтримка інших форм автономії суперечать українському законодавству і є посяганням на територіальну цілісність”, – заявили в МЗС.

Читати також:  Трагедія на Закарпатті: родина підозрюваного у вбивстві підлітка оприлюднила свою позицію у Львові

В Міністерстві додали, що будь-яка допомога угорцям на Закарпатті повинна узгоджуватися із Україною.

“У контексті наміру угорської сторони реалізовувати програми з надання допомоги закордонним угорцям зазначаємо, що процедура надання такої  допомоги має узгоджуватися з країнами проживання угорських громад та надаватися в прозорий та недискримінаційний спосіб”, – зазначили в МЗС.

На захист етнічної громади угорців в Закарпатті регулярно виступає офіційний Будапешт, дії якого, на думку України, часто межують із втручанням у внутрішні справи.

Позицію угорської меншини та угорського уряду в Україні часто порівнюють з діями Росії. Тому що агресія РФ почалася саме з теми «обмеження прав російськомовних».

Це намагалися активно доводити всілякі національно-культурні організації, особливо – підтримувані Росією в Криму. Наслідки такої діяльності відомі тепер всьому світу.

333 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up