Затриманого наркобарона можуть випустити під заставу у 20 млн грн

Сьогодні вночі Галицький районний суд обрав міру запобіжного заходу наркобарону з Львівщини – перебування під вартою із визначенням застави у 20 млн 700 тисяч гривень.

Про це повідомила прокурор Львівської області Ірина Діденко.

Усього, за її словами, затримано 19 учасників злочинного угрупування, яке виготовляло та розповсюджувало наркотики у шістьох областях України та закордон. Двом з них суд призначив заставу у понад 20 млн гривень. Іншим – у понад 15 млн гривень. Всі 19 учасників наркобізнесу перебувають зараз під вартою.

– Ця група виготовляла дуже важкі хімічні наркотичні препарати, які діють на психіку та вбивають. Щодня наркозалежні могли отримати по 200 доз. Причому це було не як в старі часи, коли наркотики та гроші передавалися з рук в руки. Цього разу застосовані сучасні методи – інтернетмагазин, безготівковий розрахунок та використання послуг «Нової пошти», – сказала вона.

Суму застави прокурорка пояснює тим, що 20 млн гривень – це прибуток наркофірми за півроку, яку вдалося з’ясувати слідчим тільки за однією платіжною системою – easypay. Проте кошти йшли і через інші канали.

Ірина Діденко зазначила, що слідчі почали працювати над викриттям цього наркобізнесу сім місяців тому. І підозрюють, що він діяв, щонайменше, ще півроку до того, як ним зацікавилися правоохоронці.

– Цинічно в цьому те, що організував діяльність мешканець Львівської області, депутат з Радехівщини, голова комісії з питань освіти, культури та спорту. Сам спортом займається. Але він наркотиків не вживає, – повідомила прокурорка.

За інсайдерською інформацією, це 24-річний депутат від партії УКРОП. За відкритими даними, цей депутат займається підприємницькою діяльністю та двічі вигравав закупівлі на постачання Жовтанецькій сільській раді дитячих ігрових комплексів на 60 тисяч та на 90 тисяч гривень.

Начальник управління стратегічних розслідувань Нацполіції у Львівській області Роман Рибіцький розповів, що під час цієї операції фахівці припинили роботу п’яти наркотичних лабораторій.

– Три з них виготовляли так звані солі alfa pvp. Це синтетичний наркотик, дія якого призводить до катастрофічних наслідків. Він недорогий, одна доза може коштувати від 200 до 500 гривень. До нього швидко звикають, він викликає важкі хвороби та призводить до смерті.  Дві з цих трьох лабораторій були у нас, у Львівській області, ще одна – у Чернівецькій. Ще дві лабораторії виробляли амфетамін, – каже він.

Полісмен також пророкує затримання ще щонайменше ста осіб.

Затримання працівників наркосиндикату

Цікаво, що допомагали в розвитку наркобізнесу і двоє колишніх працівників поліції.

– Один з них в минулому займався виявленням таких злочинів. Він знав, як працює ця система і як зробити так, аби її не виявили, – сказала Ірина Діденко.

Що ж до інтернетмагазину, то він обслуговував 106 міст України та пропонував 12 найменувань наркотичних засобів. Працював цілодобово. Клієнтами були молоді особи віком від 16-ти до 30 років. Адміністратора цього інтернет-магазину теж затримали.

Нагадаємо, вчора ІА Syla.news повідомляла, що у Львівській області затримали наркобарона.

1506 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up