На виставці «Керамічний код Івана Левинського» представлено вазу митрополита Шептицького (відео)

На виставці «Керамічний код Івана Левинського» представлено вазу митрополита Шептицького (відео)

У Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАНУ (МЕХП) триває виставка «Керамічний код Івана Левинського».

В її експозиції представлені понад 300 експонатів зі збірки МЕХП та приватних колекцій. Експонати розміщені в 5 залах музею. Серед них — ваза, яку митрополит Андрей Шептицький подарував цьому музею.

Захід приурочений до «Року Левинського», який був проголошений з метою вшанування 100-річчя з дня смерті видатного архітектора, промисловця, професора, філантропа і відомого громадського діяча міста Львова.

Купити на фабриці Левинського, яку він заснував ще 1885 року і стрімко розвивав, можна було все: цеглу, цементні і бетонні вироби, дахівки, кахлі, підлогові й настінні плитки, будівельну і художню майоліку (різновид кераміки, що виготовляється з випаленої глини – ред.).

Читати також:  Вихідні у Львові: від концерту до бою

Журналісти ІА Syla.news побували на виставці і поспілкувались з організатором експозиції.

Керівник музею МЕХП і головний куратор виставки Андрій Клімашевський наголосив, що виставка завершує «Рік Івана Левинського» в Україні і у Львові.

«Вона покликана показати весь багатогранний світ кераміки Левинськогого – від фасадної і інтер’єрної плитки до чудових ваз, амфор і тарелей. Архітектуру (Левинського – ред.) може побачити будь хто з нас, прогулюючись вулицями Львова, ми ж хотіли показати загадковий, таємний світ львівських помешкань початку 20 століття», – розповів Андрій Клімашевський.

Читати також:  Львів'ян чекають на виставці моделей будівель світу

За словами куратора виставки, особлива заслуга Левинського полягає у формуванні самобутнього українського архітектурного обличчя Львова і формуванні власної моделі національного модерну з провадженням барвистого світу народної орнаментики в керамічні вироби.

Він додав, що експонати за своєю суттю унікальні, і що їх сміливо можна відносити до шедеврів української керамічної промисловості.

Експозицію грунтовно доповнили пам’ятки, надані управлінням Охорони історичного середовища Львівської міськради, приватними колекціонерами. Серед експонатів особливо помітна цілісна збірка пічних кахель Андрія Каменщика.

Виставка триватиме до травня місяця 2020 року.

Усі новини

Коментувати

214 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up