ЗНО

Без сертифікату ЗНО атестат про середню освіти не видадуть, – директор ЛРЦОЯО

До 1 грудня всі заклади вищої освіти повинні оприлюднити свої правила прийому та вказати перелік дисциплін, з яких абітурієнту доведеться складати зовнішнє незалежне оцінювання.

На цьому наголосила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Вона порадила майбутнім абітурієнтам уважно ознайомитися з правилами прийому до обраного вузу та ретельно готуватися до іспитів.

– Минулого року великим шоком для випускників шкіл стало те, що на медичні спеціальності треба складати математику, а не хімію чи біологію, – сказала вона.

Отож, наступного року випускники шкіл, коледжів та ПТУ, аби отримати свідоцтво про загальну середню освіту, повинні скласти іспити у формі ЗНО. Це – українська мова та література. Він – обов’язковий для всіх. Другий – історія України або математика на вибір. І третій – можна обирати, зважаючи на вимоги вузу. Водночас, можна зареєструватися та складати іспити з чотирьох предметів.

– Абітурієнт має право складати іспити мовою національних меншин. Це – польська, румунська, молдовська, кримсько-татарська, угорська та російська. Так, минулого року у Львівській області шестеро випускників виявили бажання писати ЗНО польською та 50 – російською, – говорить Лариса Середяк.

Читати також:  У Львові проведуть майстер-клас по ЗНО на магістратуру

Щоб не розгубитися під час іспитів, дітям радять спробувати свої сили під час пробного тестування. Щоправда, ця послуга платна. Орієнтовно вона буде коштувати 150 гривень. Це дає можливість випускникам психологічно підготуватися до роботи у чужих аудиторіях, спробувати свої сили, побачити зошит та бланк.

Першим учасникам пробного тестування, які не тільки зареєструються, але й сплатять за участь у ньому, обіцяють перевірити його відкриту частину і повідомити про отримані оцінки. Такий бонус отримають 200 учасників, які писатимуть тестування з української мови, та 300 – з математики.

Реєстрація на участь у пробному незалежному оцінюванні стартує 3 січня.

– Зазвичай на пробне тестування починають реєструватися по півночі, о 00.01. І протягом доби ми маємо цих дітей, які реєструються і оплачують, аби отримати цей бонус, – каже директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Читати також:  Аудиторії для ЗНО з іноземної укомплектують обладнанням для аудіювання

Вона також нагадала, що наступного року абітурієнти матимуть право подавати документи до п’яти вузів. Минулого року їх було сім. А колись дозволяли подати у 15.

– Щоб мати право подати документи до вузу на державну форму навчання, необхідно набрати не менше 125 балів. А окрім того, медичні вузи встановили поріг не нижчий за 150 балів на педіатрію та медицину й 130 на фармацію. А юридичні факультети встановили поріг не нижче 140 балів. Це означає, що навіть на платну форму навчання не візьму з нижчими балами, – попередила Лариса Середяк.

Нагадаємо, як уже повідомляло ІА Syla.news, для особливих учасників ЗНО тести надрукують шрифтом Брайля. А з новими тестами можна ознайомитися на сайті центру оцінювання якості освіти.

705 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up