У Раді зареєстрували законопроект про виплату пенсій жителям ОРДЛО

У Раді зареєстрували законопроект про виплату пенсій жителям ОРДЛО

У парламенті зареєстрований законопроект 2083-д, що покликаний врегулювати питання щодо виплати пенсій особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомив голова Комітету Верховної ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець, передає пресслужба ВР.

«Під час виїзного засідання комітету з питань прав людини в Донецькій та Луганській областях центральною темою обговорення була виплата пенсій. Ситуація, коли більше половини зареєстрованих на непідконтрольних територіях пенсіонерів не можуть отримати чесно зароблену пенсію, — ненормальна. А факти численних смертей літніх людей на пунктах пропуску жахають та обурюють! Потрібні негайні зміни! Й тому разом з колегами став автором законопроекту 2083-д, який покликаний відновити конституційне право українських громадян на пенсійне забезпечення», — заявив Дмитро Лубінець.

Читати також:  Гройсман заявив, що Україна не буде визнавати паспорти для жителів ОРДЛО

За його словами, законопроект 2083-д передбачає наступні новації:

— Надання людям, які жили на тимчасово окупованих територіях і не могли платити страхові внески, права докупити стаж без застосування санкцій;

— В разі втрати документів надання можливості розраховувати пенсію на підставі інформації з реєстру застрахованих осіб;

— Скасування обов’язкової реєстрації пенсіонерів як ВПО для отримання пенсій;

Читати також:  АТО: троє загиблих і четверо поранених

— Виплата заборгованості з пенсій без терміну давності (наразі діє ліміт — 3 роки).

«В підсумку ми повернемося до практики усіх цивілізованих країн, де громадян не дискримінують лише через те, що вони потрапили в епіцентр конфлікту й стали його жертвами. Дуже розраховую на розуміння та підтримку народних депутатів без різниці політичних поглядів, бо захист законних прав громадян мусить бути нашим спільним завданням», — наголосив Лубінець.

406 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up