Півроку Зеленського: кінець медового місяця

Авторитетні соціологи з Фонду «Демократичні ініціативи» та КМІС дійшли висновку, що медовий місяць Володимира Зеленського з українським суспільством завершився.  Про це свідчить низка даних у опитуванні, яким підвели підсумки першого півріччя перебування шостого президента при владі. Природно постає питання, що буде далі.

Говорити про зростаюче незадоволення роботою нової влади, звісно, можна, проте воно не носить всеохоплюючого характеру. Це й не дивно, адже у квітні за Зеленського проголосували понад 70% виборців. Проте вже сьогодні 39% опитаних вважають, що Україна рухається у неправильному напрямі. Це вдвічі менше, ніж було напередодні президентської кампанії, однак динаміка виглядає для ЗеКоманди вельми тривожною. 

Читати також:  Політолог пояснив хто і навіщо оголосив наміри балотуватись у Президенти України

Цікаво, що 75% опитаних підтримують проведення переговорів з Путіним, проте ця цифра потребує уточнення у частині очікувань суспільства від наслідків перемовин, адже українське суспільство серйозно розшароване у питанні врегулювання конфлікту на Донбасі. Показово, що більшість громадян не підтримують продаж землі, приватизацію державних підприємств та легалізацію грального бізнесу. Соціологічні опитування дозволяють сказати, що українцям бракує щонайменше двох персонажів – золотої рибки, спроможної виконувати всі бажання, та цапа-відбувайла, на якого можна було б покласти відповідальність за невиконані обіцянки. Динаміка падіння популярності Верховної Ради дозволяє передбачити, що президентська команда може дистанціюватися від законодавчої та виконавчої влади, залишившись у білому. Так, навіть не в зеленому – не сезон.

Читати також:  Зеленський нагородив шоумена Притулу орденом "За заслуги"

Євген Магда, директор Інституту світової політики.

Коментувати

238 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up